Reklama

Reklama

Białecka druga, a Klepacka trzecia na ME w klasie RS:X

Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zdobyła srebrny medal, a Zofia Klepacka (YKP Warszawa) brązowy na Sycylii w windsurfingowych mistrzostwach Europy w klasie RS:X. Tuż za podium uplasowała się Maja Dziarnowska (SKŻ).

Tytuł zdobyła Brytyjka Bryona Shaw.

W wyścigu medalowym, w którym wzięło udział czołowych 10 zawodniczek, najlepsza okazała się Shaw, która dzięki temu została mistrzynią Europy. Białecka zajęła w nim piątą pozycję i spadła na drugie miejsce. Trzecią lokatę utrzymała Klepacka, która w ostatnim starcie była czwarta.

Na czwarte miejsce, z siódmego, awansowała natomiast Dziarnowska, która w wyścigu medalowym była druga.

Wcześniej złoty medal zdobył Paweł Tarnowski (SKŻ), natomiast Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) został sklasyfikowany na ósmej pozycji.

Reklama

Rok temu w tureckiej miejscowości Cesme Polacy również trzy razy stanęli na podium. Mistrzem Europy został Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), który w Mondello zajął ósme miejsce, natomiast trzecia lokata przypadła Przemysławowi Miarczyńskiemu (SKŻ). Tym razem brązowy medalista olimpijski z Londynu z 2012 roku był 11. Swój sukces powtórzyła natomiast Klepacka.

Włoska impreza była również dla "Biało-czerwonych" pierwszą kwalifikacją w klasie RS:X do przyszłorocznych igrzysk w Rio de Janeiro. Na razie liderami są Tarnowski i Białecka, którzy zgromadzili odpowiednio 15 i 14 punktów. 13 punktów ma na koncie Klepacka, 12 Dziarnowska, 8 Myszka, natomiast Miarczyński 5.

Dwaj najwyżej sklasyfikowani w tych zawodach Polacy zapewnili sobie również udział w sierpniowych  przedolimpijskich regatach Olympic Test Event. Lokatę w pierwszej trójce w Brazylii- bez względu na pozycję na podium - wyceniono na jeden punkt.

Ostatnim etapem tych eliminacji są mistrzostw świata w Al Mussanah w Omanie (30 października - 6 listopada). Złoty medal mistrzostw świata ma wartość 21 punktów, srebrny 19, a brązowy 18. Każde następne miejsce to punkt mniej - aż do 20 lokaty.

Końcowa klasyfikacja mistrzostw Europy w klasie RS:X i miejsca Polaków:

kobiety (startowały 62 zawodniczki)

1. Bryona Shaw (Wielka Brytania)

2. Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot)

3. Zofia Klepacka (YKP Warszawa)

4. Maja Dziarnowska (SKŻ)

...

18. Kamila Smektała (YKP)

29. Hanna Zembrzuska (CŻ Szczecin)

39. Agnieszka Bilska (SKŻ)

47. Zuzanna Czuryło (AZS Poznań)

49. Karolina Lipińska (SKŻ)

56. Patrycja Lis (Baza Mrągowo)

mężczyźni (startowało 100 zawodników)

1. Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot)

2. Dorian van Rijsselberge (Holandia)

3. Louis Giard (Francja)

...

8. Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk)

11. Przemysław Miarczyński (SKŻ)

28. Marcin Urbanowicz (SKŻ)

34. Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń nad Wisłą)

43. Maciej Kluszczyński (DKŻ)

Z Mondello Marcin Domański

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama