Reklama

Reklama

Berti Vogts trenerem piłkarzy Azerbejdżanu do 2014 roku

Były niemiecki piłkarz, a obecnie trener reprezentacji Azerbejdżanu Berti Vogts - wbrew wcześniejszym zapowiedziom - pozostanie na swoim stanowisku do 2014 roku. O przedłużeniu umowy z 64-letnim szkoleniowcem poinformowała narodowa federacja (AFFA).

Niedawno Vogts na łamach niemieckiego dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" przyznał, że w nowym kontrakcie domagał się umieszczenia nowych zapisów, na które działacze z Azerbejdżanu nie chcieli się zgodzić. Twierdził też, że rozważa dwie inne propozycje objęcia pracy.

W środę AFFA poinformowała jednak na swojej stronie internetowej, że przedłużyła umowę z niemieckim trenerem na trzy kolejne lata, do 2014 roku. Pod jego wodzą Azerbejdżan rozegrał 40 meczów, z czego osiem wygrał i dziesięć zremisował. W eliminacjach do Euro 2012 zajął dopiero piąte miejsce w grupie A, wyprzedzając jedynie Kazachstan, przez co w rankingu FIFA spadł na 113. miejsce.

Reklama

Vogts wcześniej prowadził reprezentacje Nigerii, Szkocji, Kuwejtu i Niemiec. Jako piłkarz triumfował z narodową jedenastką na mistrzostwach świata w 1974 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL