Reklama

Reklama

Bert Van Marwijk odejdzie po Euro 2012

Selekcjoner reprezentacji Holandii, Bert van Marwijk ogłosił, że po Euro 2012 zamierza objąć klub w Niemczech, Anglii lub Hiszpanii.

Bert van Marwijk, który w lipcu doprowadził Holandię do finału mistrzostw świata w RPA (porażka 0-1 z Hiszpanią), zamierza rozstać się z kadrą "Pomarańczowych" po mistrzostwach Europy w 2012 roku.

Były szkoleniowiec Feyenoordu Rotterdam po turnieju w Polsce i na Ukrainie zamierza skupić się na pracy z drużynami klubowymi.

- Nie sądzę, abym kontynuował pracę z reprezentacją Holandii po EURO 2012 - powiedział van Marwijk. - Mój kontrakt z federacją wygasa właśnie wtedy i myślę, że to będzie dobry czas, aby spróbować czegoś nowego. Chciałbym pracować w lidze niemieckiej, angielskiej lub hiszpańskiej - zapowiedział szkoleniowiec.

Reklama

- Prawdopodobnie nie wrócę już do prowadzenia holenderskich klubów, tyle mogę powiedzieć już dziś - dodał. - Z drugiej strony nigdy nie wiadomo, co może wydarzyć się w piłce nożnej. Futbol bywa nieprzewidywalny - tłumaczył.

- Wiele klubów proponowało mi pracę, ale moje serce bije teraz dla reprezentacji Holandii. Nie zamierzam rozpatrywać żadnych ofert do czasu, gdy pojawi się coś naprawdę interesującego - mówił van Marwijk.

Bert van Marwijk rozpoczął swoją karierę trenerską w Fortunie Sittard. Prowadził także Borussię Dortmund i dwukrotnie Feyenoord Rotterdam. Selekcjonerem reprezentacji Holandii jest od roku 2008.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL