Reklama

Reklama

Beniaminek wraca do domu!

Na ten dzień czekali nie tylko piłkarze, ale przede wszystkim kibice Piasta Gliwice. W piątek beniaminek ekstraklasy wróci na własny stadion przy ul.Okrzei. PZPN wyraził zgodę na to, by Piast rozgrywał swoje mecze przed prawdziwą własną publicznością. Pierwszym ekstraklasowym gościem w Gliwicach będzie 14-krotny Mistrz Polski, Górnik Zabrze.

Stadion przynosi szczęście

Trzeba przyznać, że przez te kilkadziesiąt lat stadion w Gliwicach przynosił szczęście gospodarzom i piłkarze Dariusza Fornalaka liczą na to, że po liftingu się to nie zmieni.

W lecie minionego roku, po awansie do Ekstraklasy obiekt przy ul. Okrzei nie został dopuszczony do goszczenia drużyn najwyższego szczebla rozgrywek. Piast zmuszony był szukać stadionu zastępczego - ostatecznie udało się dzierżawić obiekt MOSiR-u w Wodzisławiu. Koszt jednego meczu wynosił ponad 50 tysięcy złotych. Jednakże nie pieniądze były ważne, ale to, że kibice musieli pokonywać wiele kilometrów, by obejrzeć spotkanie swojej drużyny. To spowodowało bardzo niską frekwencję na spotkaniach, w których gospodarzem był Piast.

Reklama

Obiekt w Wodzisławiu służył

Mimo wszystko stadion w Wodzisławiu dobrze służył gliwickiej drużynie. W dziewięciu rozegranych tam meczach zanotowała cztery zwycięstwa, dwa remisy i tylko trzy razy schodziła z boiska pokonana. Poza tym Wodzisław na stałe wpisał się w historię Piasta. Tam "Piastunki" zadebiutowały na boiskach Ekstraklasy. W premierowym spotkaniu od razu odniosły pierwsze zwycięstwo (z Cracovią). Emocjonujące widowiska kibice zobaczyli też w spotkaniach z ŁKS-em Łódź, Polonią Bytom i GKS Bełchatów, z których Piast wychodził zwycięsko.

Sama elita

Piast długo czekał na mecze w Gliwicach, ale w zamian za to będzie gościł tam atrakcyjnych rywali. W piątek na ul.Okrzei zawita Górnik Zabrze, tydzień później Lech Poznań, a następnie Legia Warszawa. W kolejnych dwóch meczach gliwiczan czeka pojedynek z Wisłą Kraków i Śląskiem Wrocław, a na zakończenie sezonu odbędzie się mecz z Lechią Gdańsk, który może być decydującym o utrzymaniu się drużyny w Ekstraklasie.

Mecze Piasta Gliwice w Wodzisławiu:

Piast - Cracovia 2:0 (Krzysztof Kukulski, Paweł Gamla)

Piast - Arka Gdynia 1:2 (Stanisław Wróbel)

Piast - ŁKS Łódź 2:1 (Marcin Radzewicz, Marcin Folc)

Piast - Ruch Chorzów 0:0

Piast - Polonia Bytom 1:0 (Maciej Michniewicz)

Piast - Odra Wodzisław 0:1

Piast - Polonia Warszawa 0:2

Piast - GKS Bełchatów 1:0 (Sebastian Olszar)

Piast - Jagiellonia Białystok 1:1 (Kamil Wilczek)

Razem: 9 meczów, 4 zwycięstwa, 2 remisy, 3 porażki. Bramki: 8-7

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL