Reklama

Reklama

Beckenbauer: Nie mamy szans...

Jeden z najlepszych piłkarzy w historii europejskiej piłki nożnej Franz Beckenbauer uważa, że Hiszpanie mają więcej atutów niż Niemcy w niedzielnym finale Euro- 2008. - Nie mamy szans na zwycięstwo, jeśli rywale zagrają tak, jak w półfinale z Rosją - powiedział w Wiedniu.

W półfinale Niemcy pokonali Turcję 3:2, a Hiszpanie Rosję 3:0. Beckenbauer jako szkoleniowiec doprowadził narodową drużynę do mistrzostwa świata w 1990 roku, zaś jako piłkarz zdobył złoty medal mistrzostw Europy w 1972 roku i świata w 1974 roku.

Reklama

- Druga połowa meczu Hiszpanii z Rosją to był najlepszy futbol, jaki widziałem w ostatniej dekadzie. Jeśli Hiszpanie zagrają tak w finale, to żaden zespół na świecie nie jest w stanie ich pokonać - stwierdził Beckenbauer.

- W finale zagrają dwa wielkie zespoły, klasycy europejskiej piłki. Mam nadzieję, że będzie to ekscytujący finał, piękny futbol, dużo bramek. Może dojdzie nawet do dogrywki? - dodał Beckenbauer.

- Hiszpanie są bardzo dobrze wyszkoleni technicznie, chyba lepiej niż nasz zespół. Nie wiem natomiast, czy Niemcy mają przewagę warunków fizycznych nad rywalami - ocenił Beckenbauer finalistów, dodając, że Hiszpanie grają na równym wysokim poziomie od początku ME, a jego rodacy mieli słabsze momenty w turnieju.

- Jeśli zespół niemiecki zagra w finale tak, jak w spotkaniu z Portugalią, jest to jedyna szansa na zdobycie tytułu. Niemcy mają też większy spokój, jeśli dojdzie do rzutów karnych - powiedział Beckenbauer.

Dowiedz się więcej na temat: Franz Beckenbauer | Niemcy | beckenbauer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje