Reklama

Reklama

Basałaj odpiera zarzuty Trylnika

W ostatnim czasie rywalizacja pomiędzy Wisłą a Legią toczy się nie tylko na boisku. Prezes Legii, Edward Trylnik zarzuca sprzyjanie krakowskiej Wiśle poprzez nieobiektywne sędziowanie i układy w centrali PZPN. Prezes Wisły, Bogdan Basałaj stanowczo odpiera te zarzuty.

Głównym powodem sporu jest osoba Leszka Sasa, pracownika Tele-Foniki Kable SA jednocześnie odpowiadającego za sędziowską obsadę spotkań naszej ekstraklasy.

Reklama

- To jakieś nieporozumienie. Pan Saks blisko 30 lat pracował w fabryce kabli w Ożarowie. Kiedy Tele-Fonika przejęła zakład został przeniesiony do Krakowa podobnie jak reszta pracowników z ekonomicznego działu. Tele-Fonika i Wisła to dwie odrębne spółki i nikt nie interesował się czym zajmuje się pan Saks. Przez całą rundę wiosenną nikomu to nie przeszkadzało, a przecież Legia wywalczyła wtedy mistrzostwo Polski. Nie ma powodów oskarżać uczciwego człowieka.

Na pytanie, czy nie przeszkadzało by mu gdyby osoba odpowiadająca za sędziowską obsadę pracowała w Pol-Mocie prezes Basałaj odpowiedział: - To zupełny przypadek, że pracuje w Tele-Fonice. Powtarzam, pan Saks nie sprzyja Wiśle. Tak naprawdę to problem PZPN i jego. On musi się zdecydować gdzie pracować, a ja nie zamierzam mu nic sugerować.

Na zarzuty Trylnika o częste dyktowanie przez sędziów jedenastek dla Wisły prezes odpowiedział, że wynika to ze stylu gry jaki krakowski zespół prezentuje. - Mamy kilku dobrych i szybkich napastników, którzy sa często faulowani w polu karnym, bo obrońcy rywali nie umieją ich w zaden inny sposób powstrzymać. Polecam panu Trylnikowi obejrzenie tych wszystkich "wątpliwych" sytuacji.

Prezes Basałaj dodał również, że nie zamierza wchodzić konflikt w sprawie umowy z Canal Plus. - Nie zerwiemy podpisanego kontraktu. Umowy są po to by je respektować. Może pan Trylnik chce wprowadzić Legię do grupy G-14? Decyzja o obcięciu kwot za transmisję była zaskoczeniem, ale umowy trzeba przestrzegać. - dodaje prezes Wisły.

Dowiedz się więcej na temat: PZPN | zarzuty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje