Reklama

Reklama

Bartosz Zmarzlik Sportowcem Lipca w Plebiscycie RMF FM i Interii

Żużlowiec Bartosz Zmarzlik został zwycięzcą kolejnej edycji plebiscytu RMF FM i Interii na Sportowca Miesiąca. Młody zawodnik w ostatni weekend lipca wywalczył wraz z kolegami z reprezentacji Drużynowe Mistrzostwo Świata. Wyróżnienie dla Zmarzlika to także docenienie postawy pozostałych "biało-czerwonych" żużlowców.

Droga po złoty medal Drużynowego Pucharu Świata rozpoczęła się dla naszych żużlowców w duńskim Vojens od półfinału. Polacy wygrali pozostawiając w pokonanym polu reprezentacje: Danii, Rosji i Czech. Bartosz Zmarzlik w tych zawodach zdobył 9 punktów. Wygrał dwa wyścigi. Lepiej punktowali: Piotr Pawlicki i Patryk Dudek, ale w finale w angielskim Manchesterze to Zmarzlik zdobył dla "Biało-czerwonych" najwięcej punktów. Jego licznik zatrzymał się na liczbie 11.

Polak tym razem był najszybszy w trzech wyścigach. "Biało-czerwoni" po nieco słabszym początku musieli gonić wynik i prowadzących Szwedów. Właśnie po zwycięstwie Zmarzlika w 11 wyścigu Polacy wyszli na prowadzenie i już go nie oddali.

Reklama

"Biało-czerwoni" wywalczyli tytuł, zdobywając 39 punktów. Wyprzedzili Wielką Brytanię, Szwecję i Australię.

Zmarzlik, którego wyróżniliśmy właśnie dlatego, że w wielkim finale zdobył dla reprezentacji najwięcej punktów, miał w lipcu mocną konkurencję. Żużlowiec w plebiscycie wyprzedził m.in. medalistów lekkoatletycznych mistrzostw Europy czy zdobywcę koszulki najlepszego górala Tour de France - Rafała Majkę.

Nasz zwycięzca to jedna z nadziei rodzimego żużla. 21-letni zawodnik mimo młodego wieku ma już sporo sukcesów na koncie. Był chociażby indywidualnym i drużynowym mistrzem świata juniorów. Teraz do listy sukcesów może dopisać kolejny punkt.

Zmarzlikowi życzymy, by jeszcze przez wiele lat cieszył i siebie i nas podobnymi wynikami. Dodajmy jeszcze, że w lipcu Zmarzlik też odniósł sukces indywidualny. W zawodach żużlowej Grand Prix w Cardiff zajął 3. miejsce.

W naszej zabawie postanowiliśmy nagrodzić wpis pana Alberta.

Z wyróżnionym skontaktujemy się telefonicznie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy