Barcelona o kroczek od mistrzostwa Hiszpanii

Już tylko punkt dzieli Barcelonę od mistrzostwa Hiszpanii! Ekipa Pepa Guardioli w 35. kolejce pokonała w derbach Katalonii Espanyol Barcelona 2-0.

Wyniki, terminarz i tabela Primera Division

Po sobotnim meczu Realu Madryt, w którym pokonał on Sevillę aż 6-2 kibice czekali na odpowiedź Barcelony. Podopieczni Pepa Guardioli nie urządzili co prawda pogromu na Camp Nou, ale pewnie pokonali rywali 2-0.

Wynik meczu otworzył Andres Iniesta, który wykorzystując bierność obrony w 29. minucie wpadł z lewego skrzydła w pole karne i w asyście czterech graczy rywala mocnym strzałem w krótki róg pokonał Idrissa Kameniego. Było to ósme trafienie pomocnika Barcelony w tym sezonie Primera Division.

Na 2-0 podwyższył i jednocześnie ustalił wynik meczu Gerard Pique. Obrońca Barcelony trafił do siatki Espanyolu głową po rzucie rożnym, z którego dośrodkował Xavi. Była 48. minuta meczu i goście stracili nadzieje na korzystny wynik.

Jedyną bramkową okazję mieli w 57. minucie, gdy Paolo Osvaldo minął Daniego Alvesa i uderzył mocno w krótki róg, jednak Victor Valdes zdołał odbić strzał.

Zwycięstwo z Espanyolem oznacza, że Barcelona praktycznie zapewniła sobie tytuł mistrza Hiszpanii. Do zdobycia go wystarczy już tylko jeden punkt, który piłkarze "Blaugrany" wywalczyć muszą w trzech ostatnich kolejkach sezonu.

Przypomnijmy, że Barcy zostały jeszcze wyjazdy do Levante i Malagi oraz mecz u siebie z Deportivo la Coruna.

FC Barcelona - Espanyol 2-0 - zobacz raport meczowy!