Reklama

Reklama

Ballack: Nie mam słów

Awansowaliśmy do finału, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zagraliśmy najlepiej - powiedział po półfinałowym meczu mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii strzelec ostatniej bramki dla Niemców Philipp Lahm. Turcja przegrała z podopiecznymi Joachima Loewa 2:3.

Awansowaliśmy do finału, ale zdajemy  sobie sprawę z tego, że nie zagraliśmy najlepiej - powiedział po  półfinałowym meczu mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii  strzelec ostatniej bramki dla Niemców Philipp Lahm. Turcja  przegrała z podopiecznymi Joachima Loewa 2:3.

Philipp Lahm (obrońca Niemiec) - "To z pewnością jeden z najpiękniejszych momentów w moim życiu. Turcy utrudniali nam przeprowadzanie jakiejkolwiek akcji. To oni strzelili pierwsi, a my musieliśmy gonić wynik. Teraz zasłużyliśmy przede wszystkim na to, by świętować. Jesteśmy w finale, cel może być tylko jeden - chcemy sięgnąć po puchar".

Michael Ballack (kapitan reprezentacji Niemiec) - "Nie ma słów, które mogłyby opisać naszą radość. Straciliśmy wiele siły na boisku i mecz na pewno nie należał do łatwych. Na koniec jednak pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną o dużym morale. Turcy zagrali naprawdę bardzo dobre spotkanie, byli bardziej wypoczęci od nas i nie mieli nic do stracenia. My z kolei mieliśmy trochę ciężkie nogi i na koncie może jeden dzień przerwy za dużo. Teraz liczy się tylko to, że jesteśmy w finale i stoimy przed wielką szansą. Kiedy ma się za sobą tak długą drogę i dotarło się do samego końca, to fantastycznie się człowiek czuje".

Reklama

Fatih Terim (trener Turcji) - "Jestem bardzo smutny. Moi zawodnicy zasłużyli na to, by wystąpić w finale. Gdyby doszło do dogrywki z pewnością byśmy wygrali. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że cały turecki naród może być z nas dumny".

Joachim Loew (trener Niemiec) - "To była niesamowita konfrontacja, walka trwała do ostatniej sekundy, ale tego właśnie się spodziewaliśmy. Daliśmy radę, a to mnie bardzo cieszy. W szatni oprócz radości widać było na twarzach graczy duże zmęczenie. Mamy jednak mentalność zwycięzcy i dlatego uważam, że poradzimy sobie również w finale. Nie mogę jednak nie pochwalić postawy Turków. Przez cały turniej pokazali naprawdę dobrą piłkę i zaskoczyli niejednego faworyta. Gratuluję im".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL