Reklama

Reklama

Babatunde Aiyegbusi Sportowcem Marca w plebiscycie RMF FM i Interii

Polski gracz futbolu amerykańskiego Babatunde Aiyegbusi, który w minionym miesiącu podpisał kontrakt w lidze NFL, w ostatnim dniu głosowania minimalnie wyprzedził mistrzynię UFC Joannę Jędrzejczyk w plebiscycie RMF FM i Interii na Sportowca Marca. Trzecie miejsce dla siatkarza Fabiana Drzyzgi.

Urodzony w Oleśnicy Aiyegbusi przeszedł w marcu drogę od pucybuta do milionera. W tydzień po zdobyciu wizy do USA udało mu się podpisać kontrakt życia w najlepszej lidze futbolu amerykańskiego na świecie - NFL. Konkretnie w klubie Minnesota Vikings.

Reklama

Postanowiliśmy nominować go trochę na zachętę i na dobry początek wielkiej kariery za Oceanem, ale Wy zdecydowaliście, że należy mu się tytuł Sportowca Marca.

"Babs" walczył o niego z innym sportowcem robiącym karierę w USA. Joanna Jędrzejczyk w marcu zdobyła tytuł mistrzyni UFC w wadze słomkowej. W plebiscycie RMF FM i Interii uległa jednak o 1,23 proc. głosów.

Na najniższym stopniu podium umieściliście siatkarza Fabiana Drzyzgę - srebrnego medalistę Ligi Mistrzów i najlepszego rozgrywającego turnieju finałowego w Berlinie.

Upominek od sportowca marca w naszym plebiscycie trafi do pana Piotra. Oto nagrodzony wpis: "Babatunde Aiyegbusi zasłużył na tytuł sportowca marca ponieważ swoją ciężką pracą i zaangażowaniem w futbol amerykański przeszedł z amatorskiej ligi do najlepszej ligi świata, to jakby gracz 4 ligi dostał się do Realu Madryt :) To jest osiągnięcie warte wynagrodzenia".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama