Reklama

Reklama

AZS AWFiS z nowym logotypem i tramwajem na ulicach Gdańska

AZS AWFiS Gdańsk rośnie w siłę. Na ulicach miasta pojawił się tramwaj w jego barwach.

Trójmiejskim Alfabecie Sportowym, w którym pisaliśmy co czeka pomorskich kibiców w 2022 r. pod literą A znalazła się Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Została opisana w następujący sposób: "Jedyna sportowa uczelnia wyższa w naszym kraju ze sportem w nazwie - Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, reszta uczelni to zwykłe AWF. W poprzednim roku AWFiS nawiązała bliską współpracę z największym klubem regionu, Lechią Gdańsk, a w przyszłym ma być jej jeszcze więcej na mieście, m.in. dzięki kampanii wizerunkowej".

Reklama

I proszę bardzo po kilku tygodniach słowo staje się ciałem. Od czwartkowego popołudnia tramwaj w barwach akademickiego klubu przy sportowej uczelni, czyli AZS AWFiS Gdańsk wyjechał w czwartek na ulice Gdańska. To kolejny "sportowy" tramwaj na ulicach stolicy Województwa Pomorskiego - jest już jeden w barwach Lechii, jest pojazd upamiętniający jej legendarnego piłkarza, Romana Rogocza, jest tramwaj w barwach żużlowców Wybrzeża. Od czwartku AZS AWFiS ma też nowy logotyp.

- Pracujemy nad tym, by uczynić klub bardziej nowoczesnym i zbudować jego solidną wiarygodność. Pracujemy nad budową wizerunku i polepszeniu sytuacji finansowej klubu - powiedział Leszek Blanik, prezes Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.

Jednym z ważniejszych elementów budowy silnej pozycji KS AZS AWFiS Gdańsk nie tylko na sportowej mapie Gdańska, ale także Polski, jest wprowadzenie nowej identyfikacji wizualnej klubu.

Tramwaj w barwach AZS AWFiS na ulicach Gdańska

- Jestem przekonany, że wprowadzenie napisu Gdańsk w logotyp wpłynie pozytywnie na rozpoznawalność. Ta również poprawi się dzięki kursującemu codziennie po ulicach Gdańska tramwajowi. Dziękuję władzom miasta za wsparcie naszego klubu w działaniach promocyjnych - dodaje prezes Blanik, w przeszłości mistrz olimpijski w gimnastyce sportowej i zawodnik gdańskiego klubu.

KS AZS AWFiS Gdańsk nie żegna się ze starym znakiem graficznym, bo dawny herb będzie towarzyszył klubowi jako znak historyczny. Ze względu na dużą wartość sentymentalną będzie nadal używany i widoczny, szczególnie w najbliższym czasie.

- Pracujemy nad uporządkowaniem, unowocześnieniem i usprawnieniem klubu. Wprowadzając nowy logotyp pokazujemy, że nie tylko jesteśmy pomorskim liderem sportu wyczynowego na poziomie olimpijskim oraz współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży zajmując ósme miejsce w Polsce, ale także jesteśmy bardzo ambitną organizacją sportową, która stoi przed wieloma nowymi wyzwaniami i chce się rozwijać - mówi Maciej Szafran, dyrektor KS AZS AWFiS Gdańsk.

To nie koniec nowości. Od teraz działalności klubu towarzyszyć będzie motto "Uzależnieni od sportu", znane z wcześniejszych projektów realizowanych we współpracy z miastem Gdańsk oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki. Zaktualizowano również szatę graficzną strony internetowej (www.azsawfis.pl) oraz konta w mediach społecznościowych. Wkrótce działać zaczną nowe kanały komunikacji, a także pojawi się maskotka klubu - Gryf KS AZS AWFiS Gdańsk.

KS AZS AWFiS Gdańsk prowadzi obecnie dziewięć sekcji wyczynowych - bobsleje, gimnastykę sportową, judo, lekkoatletykę, pływanie, szermierkę, tenis stołowy, wioślarstwo i  żeglarstwo oraz sekcję sportu powszechnego. Klub działa przy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, a w jego barwach występowało w przeszłości kilkudziesięciu olimpijczyków, w tym mistrzowie olimpijscy Leszek Blanik i Adam Korol, a także inni medaliści olimpijscy - Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka, Maciej Łasicki, Cezary Siess, Ryszard Sobczak, Tomasz Tomiak i Jarosław Rodzewicz.

Maciej Słomiński

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy