Reklama

Reklama

Aż trzy mityngi w Polsce

Po raz pierwszy w historii polskiej lekkoatletyki trzy stadionowe mityngi - w Warszawie, Bydgoszczy i Szczecinie objęte zostały oficjalnym statusem Europejskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego (EAA).

W 2009 roku Memoriał Janusza Kusocińskiego w Warszawie i Europejski Festiwal Lekkoatletyczny w Bydgoszczy otrzymały najwyższą kategorię zwaną Premium, natomiast Pedro's Cup w Szczecinie - drugą tzw. Classic.

Statystyk PZLA i sędzia IAAF Janusz Rozum wyjaśnił, że EAA dokonało nowego podziału mityngów, które "wzięło pod swe skrzydła". Pierwsza kategoria to imprezy Premium, druga to Classic, a trzecia to Permit.

Jeśli chodzi o terminy, to zaproponowano 11 czerwca na 9. Europejski Festiwal, 13 czerwca na 55. Memoriał Kusocińskiego i 2 września na Pedro's Cup. Ostateczne daty zostaną ustalone podczas dorocznej konferencji kalendarzowej, która odbędzie się w Amsterdamie 16-18 października.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy