Reklama

Reklama

Awantura w Sejmie o Latę

Awanturą zakończyło się czwartkowe posiedzenie sejmowej komisji ds. sportu. Część posłów liczyła na wyjaśnienia w sprawie klubów piłkarskich z Łodzi - ŁKS i Widzewa, ale nie przybył ani prezes PZPN ani przedstawiciele komisji licencyjnej

. Związek reprezentował wiceprezes Adam Olkowicz, który przekazał parlamentarzystom tylko ogólne informacje na temat przygotowań do Euro-2012.

- Jeśli nie zajmiemy się licencjami łódzkich klubów, to do Sejmu przyjadą kibice - apelował poseł Marek Matuszewski (PiS). Na nieco ponad miesiąc przed wznowieniem rozgrywek nie jest jasne, w której lidze wystąpią Widzew (uwikłany w aferę korupcyjną sprzed lat) i ŁKS (nie dostał licencji na grę w ekstraklasie).

Zapytany o nieobecność prezesa PZPN Adam Olkowicz odpowiedział, że Grzegorz Lato nie został skutecznie zawiadomiony o zaproszeniu na posiedzenie komisji.

Reklama

Tego wyjaśnienia nie przyjęła do wiadomości przewodnicząca sejmowej komisji Elżbieta Jakubiak. Podkreśliła, że listownie zaprosiła Grzegorza Latę i że trzykrotnie zmieniano termin posiedzenia, aby dostosować go do obowiązków prezesa PZPN. - Tak, by prezes Lato był w kraju, a nie na Bahamach - dodała.

Sprawą licencji klubów piłkarskich ma się zająć komisja sejmowa na kolejnym posiedzeniu, którego terminu jeszcze nie określono. Roman Kosecki (PO) przypomniał, że trzeba się spieszyć, ponieważ rozgrywki ligowe ruszają 1 sierpnia.

W czwartek posłowie przyjęli ponadto, bez głosu sprzeciwu, poprawki do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o przygotowaniu finałowego turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 oraz ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie lotnisk użytku publicznego. Wysłuchali także informacji ministra sportu Mirosława Drzewieckiego o stanie przygotowań do Euro-2012.

Dowiedz się więcej na temat: Sejm RP | PZPN | wyjaśnienia | ŁKS | posiedzenie | prezes PZPN | awantura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama