Reklama

Reklama

Artur Boruc Sportowcem Kwietnia w Plebiscycie RMF FM i Interii!

Wybraliście najlepszego polskiego Sportowca Kwietnia w Plebiscycie RMF FM i Interii. Waszym zdaniem na ten zaszczytny tytuł najbardziej zasłużył bramkarz reprezentacji Polski i angielskiego AFC Bournemouth Artur Boruc!

Walka o zwycięstwo, jak przystało na sportowców, była zacięta do końca. Ostatecznie najwięcej głosów dostał Artur Boruc - 29,96 procent.

Doceniliście bramkarza reprezentacji Polski za to, czego dokonał w klubie. 35-letni zawodnik był w tym sezonie podporą AFC Bournemouth i walnie przyczynił się do jednej z największych sensacji w historii brytyjskiego futbolu. Klub, noszący przydomek "The Cherries", założony w 1899 roku po raz pierwszy awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii, czyli Premier League! Ogromny sukces nie byłby możliwy bez Artura Boruca, który do tego klubu jest wypożyczony z Southampton. Polak zaskarbił sobie sympatię kibiców swoją znakomitą postawą - w 16 meczach Boruc zachował czyste konto, a w całym sezonie "The Cherries" stracili tylko 45 goli. W poniedziałek w Bournemouth odbędzie się wielka feta z okazji historycznego awansu, a jednym z głównych bohaterów będzie właśnie polski bramkarz.

Boruc w Plebiscycie RMF FM i Interii wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji Roberta Lewandowskiego. "Lewy" w kwietniu miał okazję do świętowania. Bayern Monachium, którego barw broni Polak, ma już zapewniony tytuł mistrza Niemiec, a na dodatek Bawarczycy są w najlepszej czwórce Ligi Mistrzów. Do tych sukcesów przyczyniły się gole polskiego napastnika.

Lewandowski o włos okazał się lepszy od Andrzeja Fonfary. Na "Lewego" głosowało 18,8 procent słuchaczy RMF FM i użytkowników Interii, a na "Polskiego Księcia" 18,1. Fonfara podbija amerykański rynek boksu zawodowego. Drzwi do wielkich walk stoją otworem przed 24-letnim pięściarzem po tym, jak w imponującym stylu rozprawił się z Julio Cesarem Chavezem Juniorem.

Reklama

Nagroda powędruje do Konrada, który głosował na Artura Boruca i tak uzasadnił swój wybór:

Artur Boruuc !! ; ) jest jak wino ; ) a poza tym...gdzie nie gra, gra świetnie ! "

Wyniki Plebiscytu RMF FM i Interii na Sportowca Kwietnia:


1. Artur Boruc (piłka nożna) - 26,96 procent głosów
2. Robert Lewandowski (piłka nożna) - 18,83
3. Andrzej Fonfara (boks) 18,1
4. Fabian Drzyzga (siatkówka) - 12,58
5. Przemysław Odrobny (hokej) - 10,95
6. Michał Kwiatkowski (kolarstwo) - 6,97
7. Marcin Gortat (koszykówka) 5,61


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama