Reklama

Reklama

Artur Boruc dostał nagrodę za najlepszą paradę sezonu SPL

W Szkocji wciąż nie przestają cenić Artura Boruca. Polak otrzymał ostatnio nagrodę na najlepszą bramkarską paradę sezonu. Nagrodzona interwencja miała miejsce w trakcie zeszłorocznego meczu z Hibernian Edynburg.

Boruc kapitalną interwencją popisał się na Easter Road w 67. minucie meczu Hibernian - Celtic Glasgow. Na mocny strzał z dystansu zdecydował się obrońca gospodarzy, David Wotherspoon. Fani gospodarzy już widzieli piłkę w siatce, ale wtedy jak spod ziemi wyrósł "Król Artur", który instynktownie sparował piłkę na słupek.

Reklama

Zamiast radować się z gola, fani Hibernian mogli tylko złapać się za głowy w podziwie dla klasy Polaka. O wyczynie tym pamiętali także fachowcy głosujący w plebiscycie Scottish Premier League. Nagrodzili oni Artura Boruca w kategorii "Save of the season", czyli bramkarska obrona sezonu.

Boruc może być z siebie dumny, także dlatego, że jest jedynym graczem Celtiku, który na gali w Old Fruitmarket w Glasgow został nagrodzony. Pozsotałe nagrody zgarnęli przedstawiciele Rangers, Dundee United, Hibernian, St Mirren i Motherwell.

Nagrody Clydesdale Bank Premier League:

Menedżer sezonu: Walter Smith, Rangers

Gracz sezonu: David Weir, Rangers

Młody gracz sezonu: David Goodwillie, Dundee Utd.

Bramka sezonu: Anthony Stokes, Hibernian

Obrona sezonu: Artur Boruc, Celtic Glasgow

Zobacz nagrodzoną interwencję Artura Boruca:

Dowiedz się więcej na temat: Glasgow Rangers | Glasgow | Artur Boruc | Boruc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL