Arsenal ze Szczęsnym w finale Pucharu Ligi

W rewanżowym meczu półfinału Pucharu Ligi Arsenal pokonał 3-0, występujący w Championship, Ipswich Town i zapewnił sobie awans do finału, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji Birmingham City - West Ham. Bramki "Kanonierów" strzegł Wojciech Szczęsny. Reprezentant Polski nie miał zbyt wiele roboty.

Arsenal musiał odrobić stratę, jaką poniósł niespodziewanie 12 stycznia przegrywając 0-1 na boisku Ipswich. Podopieczni Arsene'a Wengera od początku uzyskali zdecydowaną przewagę, a ich plan był prosty - jak najszybciej zdobyć gola.

Nic nie wyszło. W 14. minucie Wojciech Szczęsny zderzył się głową we własnym polu karnym z kolegą z zespołu Bacary Sagną. Francuz nie był w stanie kontynuować gry i został zastąpiony przez Emmanuela Eboue.

Chwilę później znakomitej okazji nie wykorzystał Robin van Persie, który został w ostatniej chwili uprzedzony przez bramkarza rywali - Martona Fulopę.

W 35. minucie świetnym podaniem popisał się Jack Wilshere, lecz Cesc Fabregas nie trafił w bramkę w znakomitej sytuacji, aż menedżer Arsene Wenger złapał się za głowę.

W drugiej połowie przewaga Arsenalu rosła z każdą minutą. Gospodarze egzekwowali seryjnie rzuty rożne, ale nie byli w stanie sforsować mądrze grającej defensywy gości.

Dopiero w 61. minucie Wilshere rzucił kapitalne podanie do Nicklasa Bendtnera. Duńczyk efektownie przyjął piłkę i strzałem z około 14 metrów trafił idealnie przy słupku. Straty z pierwszego meczu zostały odrobione.

Niespełna 3 minuty później było już 2-0. Andriej Arszawin dośrodkował z rzutu rożnego, Fulopa nie trafił pięściami w piłkę, a Laurent Koscielny strzałem głową zdobył gola.

Goście musieli porzucić defensywną taktykę i zaatakowali nieco odważniej. W 69. minucie Szczęsny został zmuszony do interwencji, ale Polak był dobrze ustawiony i pewnie wyłapał piłkę kopniętą przez Jasona Scotlanda.

W 77. minucie losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte. Arszwin wyłożył piłkę Fabregasowi, a ten w sytuacji sam na sam - z zimną krwią - zdobył trzeciego gola.

Arsenal - Ipswich Town 3-0 (0-0)

1-0 Nicklas Bendtner (61.)

2-0 Laurent Koscielny (64.)

3-0 Cesc Fabregas (77.)