Reklama

Reklama

Arreola - Adamek w Ontario, HBO stawia na "Górala"

O walce Tomasza Adamka z Chrisem Arreolą poważnie mówiło się już od dłuższego czasu. W najbliższy piątek - jak ustalił Boxingnews.pl - obydwaj pięściarze oficjalnie potwierdzą zaplanowane na 24. kwietnia starcie podczas konferencji prasowej w Kalifornii.

Przed paroma dniami Tomasz Adamek przyznał, że do "zaklepania" walki potrzebne są już tylko podpisy pod kontraktem. Wątpliwości dotyczące tego, czy awizowana walka z Chrisem Arreolą dojdzie do skutku rozwiewa również Kathy Duva.

Reklama

Szefowa Main Events w rozmowie z Przemkiem Garczarczykiem z AS Info powiedziała wprost: "To oficjalne - 24. kwietnia jest walka Adamek - Arreola".

Wieść o tym, że "Góral" i "Koszmar" spotkają się w ringu obiegła już serwisy zajmujące się zawodowym boksem. Rick Reeno z BoxingScene.com pisze o "intrygującej walce", która - według informacji redakcji - odbędzie się w Citizens Business Bank Arena w Ontario. Obiekt ten, w zależności od wydarzenia, może pomieścić od 9500 do ponad 11000 widzów.

Piszący dla Boxingnews24.com Jim Dower idzie nieco dalej i oprócz suchej informacji o walce zastanawia się nad szansami Adamka w rywalizacji z Arreolą.

Jego zdaniem "Góral" podejmuje w starciu z Amerykaninem meksykańskiego pochodzenia spore ryzyko, które jednak może przynieść efekt w postaci walki o mistrzowski pas, jeżeli...Chris wcześniej nie znokautuje polskiego pięściarza.

Zastanawiać może to, że Adamek walkę z Arreolą stoczy zaledwie 2,5 miesiąca po starciu z Jasonem Estradą. Czy nie za szybko? Możliwe, ale warto pamiętać, że w zawodowym boksie warunków nie dyktują pięściarze, ale stacje telewizyjne.

Na walce Arreola - Adamek zależy telewizji HBO, a jej odmawiać nie można. Zwłaszcza, że włodarze stacji chętnie widzieliby w kolejnym starciu w ringu duet Adamek - David Haye.

Ale tonujmy emocje. "Góral" na razie niech parafuje kontrakt, a potem nie da się znokautować Arreoli, a "Hayemaker" niech obroni pas WBA w konfrontacji z Johnem Ruizem (3. kwietnia w Manchesterze). Za dużo tych warunków, żeby już ogłaszać walkę Polaka o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej.

MISTRZOWSKI PAS DLA ADAMKA? PODYSKUTUJ O JEGO SZANSACH!

Zobacz również:

Adamek: Jestem w dobrej dyspozycji

Haye w kolejce do Adamka?

"Biblia boksu": Adamek nikogo nie zachwycił

Adamek wygrywa, a Polacy się czepiają

Dowiedz się więcej na temat: haye | HBO | Arreola | Tomasz Adamek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama