Reklama

Reklama

Arkadiusz Kasprzak: Następca Bakero ma walczyć o puchary

Po zwolnieniu trenera piłkarzy Lecha Poznań Jose Marii Bakero władze klubu w najbliższych dniach ogłoszą jego następcę. Jak powiedział wiceprezes Arkadiusz Kasprzak, nowy szkoleniowiec będzie miał za zadanie zakwalifikować drużynę do europejskich pucharów.

"Rozmawiamy z kandydatami na nowego szkoleniowca. Cel jaki mu postawimy na pewno się nie zmieni. Chcemy, by Lech w przyszłym sezonie grał w europejskich pucharach. Kolejny rok bez gry w Europie może okazać się dla nas fatalny" - powiedział.

Kasprzak nie chciał zdradzić nazwisk potencjalnych następców Bakero, ale jak dodał, decyzja ma nastąpić w najbliższych dniach.

Bakero został zwolniony po piątkowym meczu z Ruchem Chorzów, przegranym przez Kolejorza 0:3. Jak przyznał wiceprezes Lecha, fatalna gra w tym spotkaniu przesądziła o dymisji szkoleniowca. "Zagraliśmy gorzej niż z Bełchatowem (przegranym przez poznaniaków 0:1), a wydawało się, że gorzej już być nie może" - skomentował.

Reklama

Lechici w sobotę mieli mieć pomeczowy rozruch, ale ostatecznie klub dał im dwa dni wolnego. Jeśli do poniedziałku nie będzie znany nowy szkoleniowiec, zajęcia poprowadzi dotychczasowy asystent Bakero Mariusz Rumak.

Reklama

Reklama

Reklama