Reklama

Reklama

Anna Szafraniec piątą zawodniczką kolarskich MŚ

Rosjanka Irina Kalentiewa zdobyła w Canberze tytuł mistrzyni świata w kolarstwie górskim. Brązowa medalistka olimpijska wyprzedziła Norweżkę Lene Byberg i Amerykankę Willow Koerber. Piąte miejsce zajęła Anna Szafraniec.

Druga z reprezentantek Polski, Magdalena Sadłecka ukończyła wyścig na 13. pozycji.

Reklama

"Nie pamiętam by ktokolwiek zasłużył na mistrzostwo świata w takim stopniu, jak dziś Kalentiewa" - skomentował niezwykły wyczyn Rosjanki trener reprezentacji Polski Andrzej Piątek.

Kalentiewa pojechała fenomenalnie. Na początku wyścigu zakleszczył się jej łańcuch i straciła około dwóch minut na wyciągnięcie go z trybów (całe zdarzenie widział Marcin Karczyński). Spadła na 30. miejsce, ale mimo to na bardzo wąskiej trasie, na której manewr wyprzedzania sprawiał ogromne trudności, mijała kolejne rywalki, by na ostatniej rundzie wyprzedzić dwie ostatnie - Koerber i prowadzącą od startu Byberg. Na mecie Kalentiewa wyprzedziła Norweżkę o 13 i Amerykankę o 52 sekundy.

"Szkoda, że nie mogła wystartować Maja Włoszczowska, bo medal byłby niewyjęty. Mogłaby powalczyć chyba nawet z Kalentiewą, z którą wygrała w mistrzostwach Europy. Majka sama oceniała, że jest w lepszej formie niż przed mistrzostwami Europy, więc kto wie. Ale to tylko gdybanie" - powiedział PAP Piątek.

Pod nieobecność Włoszczowskiej, która czuje się coraz lepiej po czwartkowym wypadku, bardzo dobrze pojechała Anna Szafraniec. Oprócz medalistek wyprzedziła ją tylko (i nieznacznie) mistrzyni olimpijska z Pekinu Niemka Sabine Spitz.

"Dwa i trzy lata temu Ania była siódma, dziś jest piąta. Ten wynik na pewno ją podbuduje. Jestem także zadowolony z występu Sadłeckiej, która zajęła swoje najwyższe miejsce w mistrzostwach świata elity" - dodał Piątek.

W wyścigu elity mężczyzn pojedzie jeszcze Marcin Karczyński, ale Piątek nie ukrywa, że jego podopiecznemu będzie bardzo trudno nawiązać walkę z najlepszymi.

Wyniki wyścigu kobiet:

1. Irina Kalentiewa (Rosja) - 1:43.20

2. Lene Byberg (Norwegia) strata 13 s

3. Willow Koerber (USA) 52

4. Sabine Spitz (Niemcy) 1.30

5. Anna Szafraniec (Polska) 1.37

6. Catharine Pendrel (Kanada) 2.36

..

13. Magdalena Sadłecka (Polska) 5.50

Wyścig mężczyzn:

1. Nino Schurter (Szwajcaria) 2:04.39

2. Julien Absalon (Francja) strata 3 s

3. Florian Vogel (Niemcy) 58

4. Jose-Antonio Hermida-Ramos (Hiszpania) 2.04

5. Geoff Kabush (Kanada) 2.35

6. Cedric Ravanel (Francja) 2.59

Trial juniorów:

1. Abel Mustieles-Garcia (Hiszpania) 24 pkt

2. Ion Areitio-Aguirre (Hiszpania) 31

3. Roderique Timellini (Belgia) 34

..

6. Filip Mrugała (Polska) 48

Dowiedz się więcej na temat: Hiszpania | mistrzyni | anna szafraniec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje