Reklama

Reklama

Anna Jakubczak: Drugie dziecko, trzecie igrzyska

Anna Jakubczak (Agros Zamość), matka dwojga dzieci, po raz trzeci w karierze ma szansę startu w igrzyskach. Wynik lepszy od minimum olimpijskiego wyznaczonego przez PZLA dla biegu na dystansie 1500 m uzyskała w Warszawie podczas 54. Memoriału Janusza Kusocińskiego.

Anna Jakubczak (Agros Zamość), matka dwojga  dzieci, po raz trzeci w karierze ma szansę startu w igrzyskach.  Wynik lepszy od minimum olimpijskiego wyznaczonego przez PZLA dla  biegu na dystansie 1500 m uzyskała w Warszawie podczas 54.  Memoriału Janusza Kusocińskiego.

Na bieżnię wróciła po urodzeniu drugiego dziecka, choć sporo trenerów widziało już zawodniczkę na sportowej emeryturze.

"Jak się czegoś bardzo chce, to nie ma rzeczy niemożliwych" - podkreśliła Jakubczak, dodając, że niewiele było w historii lekkoatletek, którym udało się wrócić do wyczynowego biegania po drugim dziecku.

"Ja zawsze mocno wierzyłam i nadal wierzę w swoje możliwości. Muszę jednak przyznać, że tym razem wywalczenie minimum na igrzyska było najtrudniejsze w karierze. Dwa tygodnie temu ciężko zachorowała córka, co bardzo przybiło mnie psychicznie. Na szczęście Hania wyzdrowiała, a moja forma sportowa wciąż rośnie" - powiedziała wielokrotna mistrzyni Polski.

Reklama

Jak dodała, jeśli znajdzie się w olimpijskiej reprezentacji kraju, składanie po raz trzeci przysięgi będzie dla niej cudownym przeżyciem. Do Pekinu poleci by walczyć o medal. "Myślę, że to jest całkiem realny cel. Dwa razy byłam już blisko jego realizacji. Do trzech razy sztuka!"

W Sydney Jakubczak była szósta, a w Atenach siódma na 1500 m. Do tegorocznego sezonu przygotowywała się bardzo solidnie. "Od początku roku spędziłam poza domem łącznie 15 tygodni. Na przełomie lutego i marca wyjechałam na obóz wysokogórski do Stanów Zjednoczonych, potem byłam jeszcze we Francji oraz na kilku obozach krajowych" - informuje zawodniczka, która 27 czerwca wystartuje w mityngu w Lille, a potem w mistrzostwach Polski w Szczecinie (4-6 lipca).

Anna Jakubczak (ur. 2 lutego 1973 w Zamościu) największe sukcesy osiągnęła na dystansie 1500 m. W mistrzostwach Europy w Budapeszcie w 1998 roku była czwarta, a w mistrzostwach świata w 1999 i 2005 roku siódma. Jej trenerem jest Marek Jakubowski.

Mierzy 166, waży 53 kg.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL