Reklama

Reklama

Anita Włodarczyk sportowcem roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polskiej

Anita Włodarczyk została sportowcem roku 2016 w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polskiej. Podium uzupełnili: Robert Lewandowski i Piotr Małachowski.

Zanim poznaliśmy nazwisko najlepszego sportowca ubiegłego roku, wręczono statuetki w innych kategoriach. Nagrodę dla drużyny roku, którą została reprezentacji Polski w piłce nożnej, odebrał prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Statuetka dla trenera roku trafiła do rąk szkoleniowca Anity Włodarczyk, Krzysztofa Kaliszewskiego.Trener naszej mistrzyni olimpijskiej, podziękował ministrowi sportu za podwyżki wynagrodzeń dla trenerów i zaapelował o uregulowanie statusu tego zawodu. Kaliszewski zwrócił również uwagę na niską jakość obiektów sportowych w Warszawie.

Reklama

Nagroda dla najlepszej klubowej drużyny roku trafiła do Vive Tauron Kielce. Statuetkę, w imieniu kieleckiej klubu, odebrał kapitan Vive Michał Jurecki.

Do Natalii Partyki trafił tytuł dla najlepszego niepełnosprawnego sportowca. Wydarzeniem roku wybrano mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn, które odbyły się zimą ubiegłego roku. Prezes ZPRP, Andrzej Kraśnicki, odbierając nagrodę, wyraził nadzieję, że Warszawa będzie gościć finał mistrzostw świata szczypiornistów w 2023 roku.

Odkryciem roku została oszczepniczka Maria Andrejczyk, która zaskoczyła kibiców swoim występem na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Statuetkę dla "superczempiona" za całokształt kariery, z rąk Ireny Szewińskiej, otrzymał dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski.

Tytuł sportowca roku przypadł Anicie Włodarczyk, która wyprzedziła m.in. piłkarzy Roberta Lewandowskiego i Jakuba Błaszczykowskiego oraz kolarzy Maję Włoszczowską i Rafała Majkę.

31-letnia Włodarczyk zdobyła w 2016 roku mistrzostwo olimpijskie w rzucie młotem, bijąc przy tym dwukrotnie rekord świata. Przed rokiem, w plebiscycie "PS" i TVP zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie Robertowi Lewandowskiemu.

Triumfatorka podziękowała rodzicom, kibicom i trenerowi, z którym tworzy, jak sama powiedziała "super duet". Specjalnie podziękowania przypadły fanom, którzy po igrzyskach stawili się na PGE Narodowym na Memoriale im. Kamili Skolimowskiej.

82. plebiscyt "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polskiej - najlepsi sportowcy 2016 roku:

1. Anita Włodarczyk (rzut młotem)

2. Robert Lewandowski (piłka nożna)

3. Piotr Małachowski (rzut dyskiem)

4. Rafał Majka (kolarstwo szosowe)

5. Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (wioślarstwo)

6. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie)

7. Jakub Błaszczykowski (piłka nożna)

8. Bartosz Zmarzlik (żużel)

9. Karol Bielecki (piłka ręczna)

10. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)

Drużyna roku: reprezentacja Polski w piłce nożnej

Trener roku: Krzysztof Kaliszewski

Klubowa drużyna roku: Vive Tauron Kielce

Niepełnosprawny sportowiec roku: Natalia Partyka (tenis stołowy)

Wydarzenie roku: mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn

Odkrycie roku: Maria Andrejczyk (rzut oszczepem)

Sponsor roku: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG)

Serce dla sportu: stowarzyszenie "Daj siebie innym"

Superczempion: Tomasz Majewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje