Reklama

Reklama

Anita Włodarczyk sportowcem roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polskiej

Anita Włodarczyk została sportowcem roku 2016 w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polskiej. Podium uzupełnili: Robert Lewandowski i Piotr Małachowski.

Zanim poznaliśmy nazwisko najlepszego sportowca ubiegłego roku, wręczono statuetki w innych kategoriach. Nagrodę dla drużyny roku, którą została reprezentacji Polski w piłce nożnej, odebrał prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Reklama

Statuetka dla trenera roku trafiła do rąk szkoleniowca Anity Włodarczyk, Krzysztofa Kaliszewskiego.Trener naszej mistrzyni olimpijskiej, podziękował ministrowi sportu za podwyżki wynagrodzeń dla trenerów i zaapelował o uregulowanie statusu tego zawodu. Kaliszewski zwrócił również uwagę na niską jakość obiektów sportowych w Warszawie.

Nagroda dla najlepszej klubowej drużyny roku trafiła do Vive Tauron Kielce. Statuetkę, w imieniu kieleckiej klubu, odebrał kapitan Vive Michał Jurecki.

Do Natalii Partyki trafił tytuł dla najlepszego niepełnosprawnego sportowca. Wydarzeniem roku wybrano mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn, które odbyły się zimą ubiegłego roku. Prezes ZPRP, Andrzej Kraśnicki, odbierając nagrodę, wyraził nadzieję, że Warszawa będzie gościć finał mistrzostw świata szczypiornistów w 2023 roku.

Odkryciem roku została oszczepniczka Maria Andrejczyk, która zaskoczyła kibiców swoim występem na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Statuetkę dla "superczempiona" za całokształt kariery, z rąk Ireny Szewińskiej, otrzymał dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski.

Tytuł sportowca roku przypadł Anicie Włodarczyk, która wyprzedziła m.in. piłkarzy Roberta Lewandowskiego i Jakuba Błaszczykowskiego oraz kolarzy Maję Włoszczowską i Rafała Majkę.

31-letnia Włodarczyk zdobyła w 2016 roku mistrzostwo olimpijskie w rzucie młotem, bijąc przy tym dwukrotnie rekord świata. Przed rokiem, w plebiscycie "PS" i TVP zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie Robertowi Lewandowskiemu.

Triumfatorka podziękowała rodzicom, kibicom i trenerowi, z którym tworzy, jak sama powiedziała "super duet". Specjalnie podziękowania przypadły fanom, którzy po igrzyskach stawili się na PGE Narodowym na Memoriale im. Kamili Skolimowskiej.

82. plebiscyt "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polskiej - najlepsi sportowcy 2016 roku:

1. Anita Włodarczyk (rzut młotem)

2. Robert Lewandowski (piłka nożna)

3. Piotr Małachowski (rzut dyskiem)

4. Rafał Majka (kolarstwo szosowe)

5. Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (wioślarstwo)

6. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie)

7. Jakub Błaszczykowski (piłka nożna)

8. Bartosz Zmarzlik (żużel)

9. Karol Bielecki (piłka ręczna)

10. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)

Drużyna roku: reprezentacja Polski w piłce nożnej

Trener roku: Krzysztof Kaliszewski

Klubowa drużyna roku: Vive Tauron Kielce

Niepełnosprawny sportowiec roku: Natalia Partyka (tenis stołowy)

Wydarzenie roku: mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn

Odkrycie roku: Maria Andrejczyk (rzut oszczepem)

Sponsor roku: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG)

Serce dla sportu: stowarzyszenie "Daj siebie innym"

Superczempion: Tomasz Majewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje