Reklama

Reklama

Andrzej Piątek trenerem-koordynatorem kolarzy Superior MTB Energy

Były wieloletni szkoleniowiec kadry kolarzy górskich Andrzej Piątek będzie trenerem-koordynatorem grupy zawodowej Superior MTB Energy. Zespół, z bazą w Środzie Wielkopolskiej, składa się z ośmiorga młodych zawodników.

Kolarze zaprezentowali się piątek w jednej z warszawskich restauracji. Grupa istnieje od dwóch i pół roku, ale dopiero od tego sezonu posiada licencję UCI, dającą prawo startu w imprezach rangi Pucharu Świata. Z tej możliwości chce skorzystać m.in. jedyna zawodniczka w składzie - Weronika Rybarczyk.

"Grupa pod względem organizacyjnym wygląda fajnie. Podoba mi się także zaangażowanie i determinacja zawodników. Zajmuję się nimi od czterech miesięcy, a już dziś widać ogromny postęp, jaki zrobili, o czym świadczą wyniki badań wydolnościowych w Instytucie Sportu. Wszyscy zrealizowali postawione przed nimi zadania w stu procentach. Sam jestem ciekaw, na co ich będzie stać" - powiedział Piątek.

Reklama

Głównym zajęciem Piątka pozostaje nadal prowadzenie innej ekipy zawodowej 4F e-Vive, z utalentowaną Paulą Gorycką na czele. Z drużyną Superior MTB Energy będzie współpracował, pisząc zawodnikom indywidualne programy treningowe i nadzorując ich wykonywanie.

Właściciele grupy działają również na innych polach: organizują wyścigi MTB w Wielkopolsce i prowadzą Akademię Młodego Kolarza, w której pod opieką trenerów i animatorów są szkolone dzieci w wieku 3-12 lat.

Skład grupy zawodowej Superior MTB Energy:

Weronika Rybarczyk, Wojciech Wiktor, Olaf Małek, Kacper Urbanowicz, Karol Michalski, Borys Góral, Tomasz Woźniak, Patryk Adamkiewicz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje