Reklama

Reklama

Andrzej Fonfara pokonał Adama Jaco

W nocy z piątku na sobotę podczas gali "Chicago Fight Night 15" pięściarz wagi półciężkiej Andrzej Fonfara (16-2, 7 KO) pokonał przez TKO w 6 rundzie Amerykanina Adama Jaco (9-4-1, 4 KO). Nazywany `Polskim Księciem' Fonfara nie miał większych problemów z pokonaniem Amerykanina.

Fonfara miał przewagę od pierwszy rund i kontrolował cały pojedynek. Tak jak zapowiadał przed walką pierwszą rundę rozpoczął spokojnie, ale w drugiej nastąpił atak, po którym rywal po raz pierwszy wylądował na deskach. Jeden nokdaun to było jednak mało i odporny na ciosy Jaco po chwili wrócił i próbował chaotycznymi atakami zdezorientować polskiego pięściarza.

Fonfara słuchał narożnika i konsekwentnie boksował swoje. To bardzo się opłacało, ponieważ w 6 rundzie po ciosie na brzuch Jaco padł na deski, a sędzia widząc w jakim stanie jest Amerykanin postanowił przerwać walkę. Tym samym kolejne zwycięstwo na zawodowym ringu zanotował mieszkający w Chicago bokser z polskim paszportem.

Reklama

Fonfara coraz bardziej zaczyna przypominać Andrzeja Gołotę. Po dzisiejszej walce śmiało można powiedzieć, że widać w jego boksie rękę trenera Sama Colonny. Fonfara stał twardo na nogach i momentami widać było zachowania, które są kojarzone właśnie z boksem jaki prezentował Gołota. Oby ten fakt był dobrym prognostykiem na kolejne ciekawe pojedynki, które polski pięściarz ma przed sobą.

Łukasz Głowacki, boxingnews.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje