Reklama

Reklama

Ammann: Zakończyć karierę w glorii i chwale

Czterokrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich z Salt Lake City i Vancouver Szwajcar Simon Ammann uważa, że głównie nieprawdopodobnej wierze we własne siły zawdzięcza dwa złote medale w obecnych igrzyskach.

Na konferencję prasową po konkursie Szwajcar przyszedł pierwszy, jakby nieświadomy, że został legendą skoków narciarskich.

"W ostatnią sobotę, kiedy zdobyłem pierwsze złoto w Whistler, powiedziałem nieśmiało, że to co się stało jest czymś niesamowitym. Dzisiaj startowałem z niewiarygodną pewnością siebie, wierzyłem w siebie. To główna przyczyna mojego sukcesu" - powiedział Ammann, który dwukrotnie triumfował już osiem lat temu w Salt Lake City.

"Oba wyczyny są trudne do porównania. Przed ośmioma laty sukces był o wiele łatwiejszy niż teraz, bo wtedy nikt nie widział we mnie faworyta. Jednak jakaś magiczna siła za każdym razem towarzyszyła mi od początku zawodów" - dodał.

Reklama

Dziennikarze porównywali go do innego sportowego gwiazdora rodem ze Szwajcarii, tenisisty Rogera Federera. "Roger zawsze pokazuje niewiarygodną stabilność w grze. Ja czasem mam wahania formy" - przyznał 28-letni Ammann.

Nie zabrakło także pytania, czy jego sukcesy są wynikiem zastosowania specjalnego wiązania. "Sprawa nie jest nowa. W ubiegłym roku skoczkowie prezentowali różne wiązania. W użyciu pojawiło się m.in. fińskie, które nie przypadło mi do gustu. Inne stosował jeden z Austriaków. Wypróbowałem je dopiero trzy tygodnie temu w Klingenthal i po drugim skoku byłem z niego zadowolony. Dziwi mnie, że tak długo pracowano nad nowym rozwiązaniem i tyle zrobiono hałasu wokół całej sprawy" - powiedział.

Na koniec padło pytanie czy zamierza dotrwać do igrzysk olimpijskich w Soczi w 2014 roku. "Jeśli w przyszłym sezonie będzie mi tak dobrze szło, to może zdecyduję się zakończyć karierę w glorii i chwale" - odparł i pośpieszył na kontrolę dopingową.

Czytaj też:

Małysz zdobył srebro na skoczni K-125. Złoto dla Ammanna

Szczęśliwa czwórka Adama Małysza

Polacy rządzili na skoczni w Whistler

Tajner: Niech Adam dotrwa do Soczi

Wojciech Fortuna: Adam jest niezawodny!

Simon Ammann - król skoków

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL