Reklama

Reklama

Alpejski PŚ: Kostelic przeszedł operację kolana

Chorwacki narciarz alpejski Ivica Kostelic przeszedł w poniedziałek wieczorem w Bazylei operację prawego kolana. Do rywalizacji wróci dopiero za miesiąc, co poważnie ogranicza jego szanse na obronę Kryształowej Kuli.

32-letni Kostelic wygrał w niedzielę superkombinację na Krasnej Polanie, gdzie za dwa lata odbędą się zawody igrzysk olimpijskich w Soczi. Awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale zwycięstwo przypłacił kontuzją.

"W trakcie slalomu Ivica poczuł wstrząs w kolanie. Kiedy dotarł na metę i zdjął narty, ból czuł nawet gdy próbował iść" - powiedział dyrektor chorwackiego związku narciarskiego Vedran Pavlek.

Z Rosji Kostelic poleciał bezpośrednio do Szwajcarii na ósmą już operację prawego kolana. Lekarze ocenili, że zabieg się udał, ale niezbędna będzie długa rekonwalescencja.

Reklama

Jak poinformowała Chorwacja Federacja Narciarska, Kostelic wróci do startów 10 i 11 marca w Kranjskiej Gorze. Oznacza to absencję w ośmiu zawodach Pucharu Świata i stratę, co wydaje się nieuniknione, miejsca w czołówce klasyfikacji generalnej. Chorwat wyprzedza tylko o 70 pkt Szwajcara Beata Feuza oraz o 218 pkt Austriaka Marcela Hirschera.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL