Reklama

Reklama

Agnieszka Roszkiewicz nową rzeczniczką Ministerstwa Sportu

Agnieszka Roszkiewicz została nową rzeczniczką prasową i dyrektorem Biura Komunikacji w Ministerstwie Sportu. Do tej pory bardziej znana była pod nazwiskiem Olejkowska, gdy pełniła funkcję rzeczniczki prasowej PZPN-u za kadencji Grzegorza Laty.

Roszkiewicz ma 35 lat. Ostatnio pełniła funkcję Sekretarza Generalnego Polskiego Związku Zapaśniczego. W Ministerstwie Sportu, którym od grudnia kieruje była mistrzyni świata w szermierce Danuta Dmowska-Andrzejuk, zastąpiła Annę Ulman. 

Dotychczasowa rzeczniczka od stycznia pracuje w warszawskim biurze Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) w roli menedżera ds. komunikacji. Szefem tej organizacji jest od 1 stycznia 2020 roku poprzedni minister sportu Witold Bańka.

Nowa rzeczniczka znana jest ze swojej pracy w PZPN-ie. Pełniła tę funkcję od 2009 do 2012 roku. Rola szefa biura komunikacji przypadła jej w trudnym momencie prezesury Grzegorza Laty. Starała się gasić - z różnym skutkiem - liczne pożary wywoływane wypowiedziami poprzedniego szefa PZPN. Budziła wiele kontrowersji. Z piłkarskiego związku odeszła na urlop zdrowotny. Zwolnienie zbiegło się w czasie z końcem kadencji prezesa Laty.

Reklama

ok

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama