Agnieszka Janasiak trzecia w maratonie w Makau

Wicemistrzyni Polski Agnieszka Janasiak (Olimpia Poznań) zajęła trzecie miejsce w 28. biegu maratońskim w Makau (2:42.09). Po raz pierwszy w karierze zwycięstwo na dystansie 42 km 195 km odniosła Roman Gebregessese, poprawiając rekord życiowy o ponad 9 minut (2:37.08). Etiopka wyprzedziła Chinkę Yuan Lili, ubiegłoroczną tiumfatorkę.

Dla 27-letniej Janasiak był to trzeci w tym roku maraton i po raz trzeci stanęła na podium. W kwietniu zdobyła srebrny medal mistrzostw kraju w Dębnie (2:38.15), a w październiku była druga w Poznaniu (2:37.33 - rekord życiowy).

Pięć lat temu bieg w Makau wygrał Adam Dobrzyński z Gdańska (2:16.30). Teraz zwycięzca, Ukrainiec Michaił Iwieruk, pokonał trasę w 2:17.45.