Reklama

Reklama

Advocaat odpiera zarzuty

Trener Zenitu Sankt Petersburg, Dick Advocaat odcina się od zarzutów korupcji, jakie pojawiły się w związku ze zdobyciem przez zespół Pucharu UEFA 2008. W środę prasa z Półwyspu Iberyjskiego doniosła, że sukcesy rosyjskiego klubu w zeszłym sezonie Pucharu UEFA mogły być inspirowane przez mafię.

W "El Pais" mogliśmy przeczytać, iż istnieją taśmy, na których rosyjski przedstawiciel mafii składa propozycję wręczenia łapówki osobom Bayernu Monachium, za awans do finału Pucharu UEFA. Zenit łatwo rozprawił się z niemieckim zespołem w półfinale, a późnej w finale pokonał Glasgow Rangers 2:0.

UEFA prowadzi własne śledztwo w tej sprawie, ale Advocaat zaprzecza, jakoby którykolwiek z meczów jego zespołu miał być "ustawiony". - Te informacje to istne szaleństwo - przyznał Holender - Jedyne co mogę powiedzieć, to niech ujawnią te taśmy, żebyśmy mogli usłyszeć, o co tak naprawdę chodzi. Wtedy pewnie dowiemy się, co to za kłamliwe informacje. Wszyscy przecież wiedzą, że byliśmy lepszym zespołem od Rangers i na boisku zdobyliśmy zasłużenie zresztą Puchar UEFA. Rozumiem jednak, że sporo osób może nam zazdrościć.

Reklama

Advocaat dodaje, że rzeczą niemożliwą jest, by tak znakomite kluby, jak Bayern czy Rangers, wiązały się w proceder korupcyjny. - Czy naprawdę myślicie, że na takim poziomie Bayern i Rangers mogły wziąć pieniądze za przegranie meczów? To głupstwo. Zapewniam, że klub wkrótce podejmie odpowiednie kroki prawne, by utrzymać jego reputację.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama