Adrian Brzózka triumfował w Nałęczowie

Adrian Brzózka (JBG-2 Team) został zwycięzcą II edycji Pucharu Polski w maratonie MTB odbywającej się podczas Skandia Maraton w Nałęczowie, a dzień później ponownie okazał się najlepszy podczas pierwszej edycji prestiżowego cyklu PLUS GP MTB rozegranego w Nałęczowie.

Adrian Brzózka przystąpił do rywalizacji jako lider Pucharu Polski, po zwycięstwie w pierwszej edycji mającej miejsce dwa tygodnie temu w Krakowie.

Zawodnicy również i tym razem ścigali się na dystansie Grand Fondo, liczącym 90km. Płaska i szybka trasa wymusiła wysokie tempo wyścigu, a czołówka "wykręcała" średnią prędkość powyżej 30 km/h. Pokonanie trasy zajęło Adrianowi 02:49:38 sek. Drugie miejsce zajął Andrzej Kaiser (Shimano Polska), a na trzecim miejscu zameldował się Radosław Tecław (Corratec Team).

W niedzielę odbyła się inauguracja tegorocznego cyklu PLUS Grand Prix MTB. W wyścigu elity Adrian nie dał szans swoim rywalom i pewnie zwyciężył nad drugim w kolejności Mariuszem Kowalem (BDC-Team) oraz trzecim Robertem Banachem (Mróz Active Jet). Tym samym nasz reprezentant objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Już w najbliższą sobotę druga edycja w Jeleniej Górze, a dzień później w ramach Maja Włoszczowska Race odbędzie się finał tegorocznego cyklu.

Warto zwrócić uwagę, że Adrian Brzózka po raz pierwszy użył roweru na kołach 29".