Reklama

Reklama

Adamek stanie przed historyczną szansą

Już we wrześniu kibiców boksu zawodowego w Polsce czekają wielkie emocje! Tomasz Adamek stanie w ringu naprzeciw jednego z braci Kliczków.

Już we wrześniu kibiców boksu zawodowego w Polsce czekają wielkie emocje! Tomasz Adamek stanie w ringu naprzeciw jednego z braci Kliczków.

Rywalem Polaka będzie Władimir Kliczko, który w swoim posiadaniu ma pasy federacji IBF, WBO oraz IBO lub w przypadku jego niedyspozycji Witalij Kliczko, który w swoim ręku dzierży pas WBC.

Wcześniej obaj bracia będą bronić swoich tytułów. 19 marca Witalij zmierzy się z Kubańczykiem Odlanierem Solisem w Kolonii, a 30 kwietnia Władimir skrzyżuje rękawice z Dereckiem Chisorą w Mannheim. Jedynie w przypadku porażki ich obu nie dojdzie do starcia z Adamkiem, który na kwiecień również ma zaplanowaną walkę.

"Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi nie tylko z tego powodu, że Tomek otrzyma szansę na zrealizowanie swojego marzenia zostania mistrzem świata wagi ciężkiej, dzięki czemu może być pierwszym bokserem w historii, który do tytułów w półciężkiej i junior ciężkiej dorzuci ten z ciężkiej, ale i z faktu, że wszystko odbędzie się w Polsce" - powiedziała Kathy Duva, prezes promującej "Górala" grupy Main Events.

Reklama

Walka będzie zorganizowana na nowo wybudowanym stadionie we Wrocławiu lub Warszawie. Oba obiekty przygotowywane są na Euro 2012.

Mistrz WBC docenia umiejętności Tomasza Adamka i zapowiada, że bez względu na to czy w ringu pojawi się on, czy jego brat, żaden z nich nie zlekceważy Polaka.

"Adamek jest bardzo doświadczonym, szybkim i twardym pięściarzem. Bez względu na to czy do walki z nim wyjdę ja czy Władimir to będziemy musieli być bardzo skoncentrowani w czasie tego pojedynku. To wspaniałe, że polski i ukraiński bokser spotkają się wspólnie w ringu jako przedsmak Euro 2012" - powiedział Witalij Kliczko. On z bratem są przyjaciółmi i ambasadorami tej imprezy.

Adamek też nie krył zadowolenia z faktu, że udało się wreszcie podpisać kontrakt na wymarzony pojedynek o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej.

"Jestem bardzo szczęśliwy. Chcę podziękować braciom Kliczkom za dobry podział procentowy, jaki zagwarantował mi kontrakt na walkę z nimi. Nie mogę się jej doczekać. Dla mnie nie ma znaczenia, z którym z braci będę musiał walczyć. Oni obaj są wielkimi gwiazdami boksu, a ja chcę walczyć z najlepszymi" - powiedział Adamek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL