Reklama

Reklama

Adamek: Nie mam możliwości rozwoju

Tomasz Adamek (38-1), były mistrz świata federacji WBC i IBF oraz posiadacz pasa The Ring, podczas rozmowy z dziennikarzem boxingnews.pl wyjaśnił przyczyny zwakowania tytułu IBF.

W sobotę czeka go walka z Andrzejem Gołotą (41-7) ramach Polsat Boxing Night.

Reklama

- Tomek, dlaczego postanowiłeś zwakować pas federacji IBF w wadze cruiser?

- Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Nie mam możliwości rozwoju w tej kategorii wagowej. Nie ma żadnych poważnych nazwisk w tej wadze, a telewizje także nie chciały dać nam daty kolejnej walki. Nawet walka z Cunninghamem, który jest bardzo dobrym pięściarzem nie interesowała stacji telewizyjnych, dlatego też postanowiliśmy zwakować pas. Można oczywiście trzymać pas kilka lat i patrzeć sobie na niego w domu, ale przecież nie o to chodzi. Trzeba się cały czas rozwijać i szukać kolejnych wyzwań. Takim wyzwaniem jest dla mnie waga ciężka.

- Czy oznacza to, że bez względu na wynik walki z Gołotą nie pojawisz się więcej w wadze cruiser?

- Zawsze mogę wrócić do wagi cruiser. Najważniejsza jest jednak telewizja. To ona decyduje o tym czy jest walka, czy jej nie ma. To telewizja wykłada na pojedynek pieniądze i daje datę pojedynku. Jeżeli masz datę od telewizji to masz walkę. Mamy dzisiaj prezesa Polsatu, że walczymy z Gołotą i tak to jest w tym biznesie. Jeżeli dostaniemy w przyszłym roku datę od telewizji na walkę z Cunninghamem, to wyjdziemy razem walczyć. To nie jest zależne ode mnie. Cały czas mam pas The Ring, który jest bardziej ceniony przez stacje telewizyjne niż tytuł IBF. Taka jest prawda, że dziś pasy federacji są według stacji telewizyjnych mniej warte od pasa magazynu The Ring.

Cały wywiad z Tomaszem Adamkiem można przeczytać tutaj

Czytaj także:

Adamek oddał tytuł mistrza świata IBF

Górskie szlify Andrzeja Gołoty i Tomasza Adamka

Gołota - Adamek o mistrzowski pas IBF

Gołota czy Adamek? Zobacz galerię!

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | ring | mistrz świata | Tomasz Adamek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje