Reklama

Reklama

Adamek - Grant: Obóz rywala straszy "Górala"

Wielkimi krokami zbliża się walka Tomasza Adamka z Michaelem Grantem. Czwarte starcie w wadze ciężkiej "Góral" stoczy już 21 sierpnia w Prudential Center w Newark.

Dobrze znany polskim kibicom ze zwycięstwa nad Andrzejem Gołotą Grant ma być przetarciem dla Adamka przed oczekiwaną rywalizacją z dominatorami wagi ciężkiej, braćmi WitalijemWładymirem Kliczko. Z rolą worka treningowego dla swojego podopiecznego nie zgadza się trener Granta.

- Nie wiem, czym kierowało się Main Events (promotor Adamka) podpisując umowę z Michaelem, ale sądzę, że popełnili największy błąd w historii firmy - podkreśla Eddie Mustafa.

Fani pięściarstwa Granta kojarzą głównie z wygranej w dziwnych okolicznościach walki z Gołotą (Amerykanin dwukrotnie był liczony w 1. rundzie, ale nasz bokser nie był w stanie tego wykorzystać) i gładkiej porażki z Lennoksem Lewisem w boju o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej.

Reklama

Powszechnie mówiono wówczas, że Grant nie był przygotowany mentalnie do starcia z takim mistrzem jak Lewis. Zdaniem Mustafy przez ostatnie lata jego podopieczny bardzo się zmienił i mimo 38 lat jest dziś lepszym pięściarzem.

- To jeden z pięciu najlepszych bokserów w wadze ciężkiej. Ludzie, którzy uważają, że jest skazany na porażkę popełniają błąd. 21 sierpnia mocno się zdziwią. Zobaczą dojrzałego Granta - podkreśla trener najbliższego rywala Adamka.

Nie jest tajemnicą, że siłą "Górala" jest szybkość, znakomita praca na nogach i nienaganna technika. W starciu z Grantem na pewno nie wda się w bijatykę, tylko będzie starał się wypunktować rywala, a kiedy nadarzy się okazja, posłać go na deski.

Ten styl mocno sfrustrował w kwietniu Chrisa Arreolę. Silny jak tur rywal nie był w stanie nic zrobić Polakowi, a sam miał po walce solidnie pokiereszowaną twarz. - Wyglądam jak Shrek - wkurzał się Chris. Mustafa nie przejmuje się taktyką Adamka.

- To idealny przeciwnik dla Mike'a. Mamy grupę 5-6 sparingpartnerów podobnych do Adamka. Różnica jest taka, że uderzają od niego mocniej. Jestem zadowolony z tego, jak radzi sobie z nimi Michael - deklaruje szkoleniowiec Granta.

Co na to "Góral"? W swoim stylu powiedział niedawno, że do uciszania oponentów służy ring...

Grant czy Adamek? Porozmawiaj na blogu Darka Jaronia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje