Reklama

Reklama

Adamek: Być wojownikiem i promować Polskę

Już za 10 dni, 9 kwietna w Newark, Tomasz Adamek zmierzy się z Irlandczykiem Kevinem McBride'em. - Staram się być wojownikiem i promować naszą Polskę - mówi "Góral".

Tomasz Adamek ma już za sobą najcięższe treningi przed starciem z McBride'em, które będzie najpewniej ostatnią próbą przed jesiennym pojedynkiem o mistrzowski pas z jednym z Kliczków.

- Czy czuję wsparcie kibiców z Polski? Oczywiście, że tak. Wystarczy spojrzeć na to, ilu ich przychodzi na moje walki. Zawsze jest ich co najmniej 10 tysięcy, a na pojedynku - bodajże z Grantem - było ich nawet 15 tysięcy. Żartowano nawet, że żaden człowiek w USA nigdy nie ściągnął do jednego miejsca tylu Polaków. Cieszę się, że mnie wszyscy polubili, a na moje walki do Newark przyjeżdżają też Polacy z Chicago i z Kanady. Fani przyjeżdżają i bardzo się z tego cieszę. Staram się im zrewanżować walką. Staram się być wojownikiem i promować naszą Polskę - powiedział Adamek.

Reklama

Tomasz Adamek uważa, że coraz bardziej staje się prawdopodobnym, że we wrześniu jego rywalem będzie nie Władimir, tylko starszy z braci Kliczków - Witalij. Już nieraz "Góral" mówił, że różnica jest niewielka, gdyż obaj są mistrzami i taką też klasę prezentują. - Witalij jest wyższy ode mnie, mocno uderza, ale i tak postaram się go pokonać. Do odważnych świat należy. Jestem szybki i mam swoje atuty. Jeżeli nie zrobię błędu, a siły i zdrowie mi dopiszą, to zostanę mistrzem świata. Obiecałem to kibicom i mam nadzieję, że dotrzymam słowa - podkreśla Tomasz Adamek.

Adamek Team opublikował w internecie wideo z wywiadem, jaki przeprowadził z "Góralem" Chris Olech - dziennikarz polskiego pochodzenia z Kanady (London, Ontario). W materiale wykorzystano piosenkę "Polak potrafi" rapera z Kielc, Funky Polaka.

"Polak potrafi, kto temu zaprzeczy/Dla Polaka nie ma nie do wykonania rzeczy/Twardy charakter i silne ręce/Słowiańska dusza i wielkie serce/Kto da więcej, trwa licytacja/Nie zabiła go komuna - nie zmieni demokracja/Połowa w kraju - połowa na wakacjach/ Pięknie rozkwita emigracja/.../ On uwierzył, bo wiarę w sercu miał/ Z ojczyzną i Bogiem w sercu zdobył, co chciał."

Miejmy nadzieję, że we wrześniu ostatnia przytoczona fraza okaże się proroczą dla Tomasza Adamka.

Zobacz materiał wideo z wywiadem z Tomaszem Adamkiem wyprodukowany przez jego team:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje