Reklama

Reklama

Adamek: Arreola zapłaci za każdy nietrafiony cios

Tomasz Adamek (40-1, 27 KO) wziął udział w czacie dla kibiców, który zorganizowała stacja ESPN na swoich stronach internetowych. "Góral" jest bardzo pewny swego, nie widzi innej możliwości jak zwycięstwo, nie chciał jednak bawić się w przewidywanie przebiegu pojedynku. Prezentujemy najciekawsze pytania i odpowiedzi.

Michał (Chicago) : Co będzie największą twoją zaletą, która pozwoli ci wygrać z Chrisem Arreolą?

Tomasz Adamek: - To co zawsze, szybkość, koordynacja, ringowe doświadczenie i spryt. Wiem jak poruszać się w ringu, będzie mnie ciężko trafić.

Tim (Pittsburg): Tomek, jaki masz pomysł, aby poradzić sobie z siłą Arreoli?

Reklama

- Moja waga, niższa od Meksykanina, będzie moją zaletą. On jest cięższy od mnie, wykorzystam przewagę szybkości, Arreola zapłaci za każdy nietrafiony cios, na który odpowiem szybkimi seriami.

Henry (Northampton): Czy masz zamiar bić Arreole po całym ciele?

- Ciosy na korpus to mój chleb powszedni, tak też powinno być dla każdego poważnego boksera. Jeśli próbujesz uderzać tylko w głowę, to jesteś bardzo łatwy do rozszyfrowania. Trzeba bić różne kombinacje, na różne partie, tak aby przeciwnik boksował w ciągłej niepewności gdzie spadną na niego ciosy, tak właśnie będę boksował w sobotę.

Marek (Chicago): Jeśli mógłbyś się cofnąć w czasie, i zawalczyć z kim tylko chcesz, kogo byś wybrał?

- Zawsze chcę walczyć tylko z najlepszymi. Uważam, że w ciągu ostatnich 25 lat, najlepszym bokserem wagi ciężkiej był Mike Tyson, wybrał bym właśnie jego.

Valetz (Kraków): Tomku, podczas walki z Chadem Dowsonem, miałeś problemy z komunikacja z trenerem McGirt'tem. Ziggy Rozalski nie był za dobrym tłumaczem. Jak twój angielski?

- W tej chwili nie ma problemów z komunikacją. Mówię po angielsku dużo lepiej niż podczas wspomnianej walki, nie będzie z tym problemu.

Zdzisław (Chicago): Czy planujesz kiedyś powrót do Chicago na walkę? Polska społeczność w Chicago tęskni za tobą!

- Każdy kto chce abym zawalczył w Chicago, niech złapie za telefon, zadzwoni do mojej promotor oraz HBO. Bardzo bym chciał walczyć w Chicago, ale niestety nie zależy to ode mnie.

Franco (Grajewo): Ile będziesz ważył podczas pojedynku?

- Myślę, że moją naturalną wagę, czyli 220 funtów.

Adam (Katowice): Kto jest twoim bokserskim idolem?

- Nie patrze na to w typowy sposób. W historii boksu było wiele niezwykłych bokserów, nie można powiedzieć, że jeden z nich dominował nad wszystkimi. Staramy się od każdego wielkiego boksera nauczyć jakiegoś elementu, w którym on był mistrzem. Oglądam walki wielkich mistrzów na okrągło, u każdego staram się podpatrzeć coś innego, coś co jego czyniło wyjątkowym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje