Reklama

Reklama

Adam Małysz wystartuje w Willingen

Adam Małysz wraca na skocznię po upadku w niedzielnym konkursie PŚ w Zakopanem. W weekend wystartuje w Willingen.

- Adam Małysz jedzie do Willingen i wystartuje w zawodach. Zrezygnuje jedynie z piątkowych kwalifikacji - poinformował prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Rezygnacja z kwalifikacji nie będzie miała dla Polaka żadnych konsekwencji, gdyż jako zawodnik z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - jest czwarty - ma zapewniony udział w konkursie głównym.

Małysz upadł podczas lądowania w pierwszym skoku niedzielnego konkursu na Wielkiej Krokwi. Z zeskoku został zwieziony przez ratowników, ale do szatni wrócił już o własnych siłach. Badania potwierdziły, że uraz kolana, którego doznał, nie jest poważny. Zdaniem lekarza kadry Aleksandra Winiarskiego, nie ma medycznych przeciwwskazań do startu zawodnika z Wisły w Willingen.

Reklama

Smak zwycięstwa w tym niespełna siedmiotysięcznym miasteczku Małysz zna doskonale. Wygrał tam w 2001 roku, a przez cztery kolejne lata był rekordzistą skoczni.

W Niemczech w sobotę skoczkowie będą rywalizować w konkursie drużynowym, a w niedzielę indywidualnie. W ubiegłym roku w Willingen zabrakło Małysza, który postanowił wcześniej wyjechać do Vancouver na igrzyska olimpijskie. Pod jego nieobecność Polacy zajęli dopiero 10. miejsce.

Po zmaganiach w Zakopanem oczekiwania wobec "Biało-czerwonych" są znacznie większe. W stolicy Tatr dobrze zaprezentował się nie tylko Małysz, który wygrał pierwszy z trzech konkursów, ale także Kamil Stoch, który w niedzielę po raz pierwszy w karierze triumfował w zawodach PŚ.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Austriak Thomas Morgenstern - 1384 punkty. Drugiego Szwajcara Simona Ammanna wyprzedza o 431, trzeciego swojego rodaka Andreasa Koflera o 469, a Małysza o 549 pkt.

Program zawodów:

piątek, 28 stycznia:

15.30 - oficjalny trening

18.00 - kwalifikacje

-

sobota, 29 stycznia:

14.30 - seria próbna

16.00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

-

niedziela, 30 stycznia:

12.30 - seria próbna

14.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL