Reklama

Reklama

Adam Małysz drugi w Kuopio. Ammann zwycięzcą

Adam Małysz nadal w formie, Simon Amman wciąż niedościgniony. Zawody o Puchar Świata w fińskim Kuopio wygrał rewelacyjny Szwajcar, który wyprzedził całą stawkę oddając dwa rewelacyjne skoki. Adam Małysz zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Skoki na 123 i 123,5 metra dały mu drugą lokatę.

ZOBACZ GALERIĘ Z KONKURSU SKOKÓW W KUOPIO

Do konkursu w Kuopio zgłosiło się 56 skoczków. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych - silnie wiejącego wiatru, nie odbyły się kwalifikacje.

Po pierwszej serii na prowadzenie wyszedł Simon Ammann. Szwajcar znów sprawił, że kibice mogli złapać się za głowy oglądając jego skok. Uzyskał aż 128,5 metra i pokazał, że w tym sezonie nikt nie może nawet zbliżyć się do jego formy. Drugi Adam Małysz oddał bardzo dobry skok, 123,5 metra. Tuż za Polakiem uplasowali się Andreas Kofler, David Zauner i Anders Jacobsen.

Do II serii zakwalifikowali się także Łukasz Rutkowski i Kamil Stoch. Ostatecznie zajęli oni kolejno 30. i 21m miejsce.

Reklama

II seria nie zaskoczyła, przynajmniej jeśli chodzi o czołówkę. Wygrał - bo któż by inny - Simon Ammann. Skoczył z łatwością 126 metrów i zapewnił sobie zwycięstwo z dużą przewagą nad drugim Adamem Małyszem. Polak oddając drugi skok poprawił się o pół metra, ale trzeciego Andersa Jacobsena wyprzedził jedynie o 0,2 punktu!

Małysz, zajmując drugie miejsce we wtorek w konkursie w Kuopio, po raz 81. w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Poprzednio skoczek z Wisły stanął na podium 7 lutego w Lahti, gdy zajął także drugie miejsce.

W klasyfikacji skoczków z największą liczbą zwycięstw prowadzi Fin Matti Nykaenen - 46. Drugi jest Adam Małysz - 38, a trzeci Fin Janne Ahonen - 36.

Zdecydowanym liderem klasyfikacji obejmującej zawodników, którzy najczęściej stawali na podium zawodów Pucharu Świata, jest Janne Ahonen. Fin uczynił to 108 razy. Drugi w tym rankingu jest Małysz - 81, a trzeci Nykaenen - 76. Ammann wygrywając w Kuopio stanął na podium po raz 50. Szwajcar wygrał po raz siódmy konkurs.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO!

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU W KUOPIO ORAZ KLASYFIKACJĘ GENERALNĄ PUCHARU ŚWIATA

Klasyfikacja Turnieju Nordyckiego (po 2 z 4 zawodów):

1. Simon Ammann 535,4 pkt

2. Adam Małysz 508,4

3. Thomas Morgenstern 491,8

4. Andreas Kofler 463,1

5. Daviid Zauner 461,4

6. Gregor Schlierenzauer 460,5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje