Reklama

Reklama

Adam Korol: Resort przeznaczy 40 mln zł na budowę hali w Białymstoku

40 mln zł na budowę w Białymstoku hali sportowej połączonej z centrum konferencyjnym przeznaczy ministerstwo sportu - poinformował we wtorek w Białymstoku szef resortu Adam Korol.

40 mln zł na budowę w Białymstoku hali sportowej połączonej z centrum konferencyjnym przeznaczy ministerstwo sportu - poinformował we wtorek w Białymstoku szef resortu Adam Korol.

To jedna trzecia szacowanych kosztów tego przedsięwzięcia, resztę mają dołożyć władze miasta i regionu. Hala ma kosztować ok. 120 mln zł. Miałaby powstawać w latach 2016-2020.

Korol powiedział, że inwestycja została wpisana do wieloletniego planu inwestycyjnego, więc "nie ma zagrożenia", że nie powstanie. Zaznaczył, że nie może powiedzieć co będzie po wyborach parlamentarnych, ale podkreślił, że mający samodzielną większość w Radzie Miasta Białegostoku radni PiS zobowiązali wcześniej prezydenta miasta do budowy tej hali, więc nie ma zagrożenia, że - w razie zmiany partii rządzącej - inwestycja nie będzie realizowana.

Reklama

- My w ministerstwie przychylnym okiem spojrzeliśmy na projekt budowę hali w Białymstoku. Projekt nam się bardzo spodobał. Wiemy, że takie obiekty są szalenie potrzebne - mówił Korol. Hala ma mieścić sześciotysięczną publiczność. Ma być obiektem wielofunkcyjnym, służyć na potrzeby gier zespołowych, ale też lekkoatletyki, mają w niej być także organizowane koncerty muzyczne. Ma też być centrum konferencyjnym. Korol zaznaczył, że białostocka hala będzie odpowiadała potrzebom regionu; nie będzie "ogromnym obiektem, bo trochę już ich w Polsce powstało".

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski mówił dziennikarzom, że Podlaskie jest jedynym regionem w kraju, który nie ma hali sportowej. - Wszystkie środowiska miejsce o to zabiegają - podkreślał. Zadeklarował, że miasto sfinansuję również jedną trzecią budowy kosztów hali - ok. 40 mln zł - oraz przeznaczy ok. 4 mln zł na projekt. Mówił, że podobnej kwoty - ok. 40 mln zł - oczekiwałby od samorządu województwa, jednak deklaracje w sprawie konkretnych kwot nie padły.

Członek zarządu województwa podlaskiego Bogdan Dyjuk powiedział, że "samorząd deklaruje, że będzie wspierał działania", by hala powstała, ale mówił, że 40 mln zł samorząd nie ma, bo jest to kwota "trudna do zapewnienia". Powiedział, że władze województwa zaproponują radnym sejmiku wpisanie inwestycji do wieloletniej prognozy finansowej województwa

Prezydent miasta i marszałek województwa od czerwca 2015 r. mają podpisane porozumienie ws. budowy hali. W jego ramach mają się wspólnie starać o szukanie środków na realizację tego przedsięwzięcia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL