Reklama

Reklama

Adam Korol objął resort sportu i turystyki

Były wioślarz Adam Korol objął resort sportu i turystyki. We wtorek został powołany na ministra przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, po czym udał się do siedziby MSiT. - Nie przychodzę do resortu na kilka miesięcy - powiedział.

40-letni Korol, mistrz olimpijski igrzysk w Pekinie (2008) i czterokrotny mistrz świata, w poniedziałek został nominowany przez premier Ewę Kopacz, a oficjalnie powołany we wtorek przez prezydenta Komorowskiego.

Reklama

- Nie przychodzę do ministerstwa na kilka miesięcy, wierzę, że na parę lat. Poradziliśmy sobie na igrzyskach, to i tu damy radę - stwierdził Korol, który zapowiedział, że za kilka dni, tygodni spotka się z mediami. We wtorek rozmawiał ze swym poprzednikiem Andrzejem Biernatem.

Korol urodził się 20 sierpnia 1974 roku w Gdańsku. Z wioślarstwem związany był od 13. roku życia. Startował w pięciu igrzyskach: Atlanta 1996, Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008 i Londyn 2012. Obfitującą w medale karierę zakończył w lipcu 2013 roku. Jest pracownikiem naukowym Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

- Uwielbiam bieganie, a frajdę sprawiają mi coraz dłuższe dystanse. Może dlatego w mojej głowie pojawiły się ostatnio myśli o Maratonie Piasków. Jednak 250 km po marokańskiej pustyni pozostaje na razie w sferze marzeń - przyznał.

Ustępujący minister sportu Biernat pracował w resorcie od listopada 2013 roku, kiedy zastąpił Joannę Muchę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje