Reklama

Reklama

85. Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” i Polsatu. Zmarzlik zmiażdżył konkurentów liczbą głosów. Dokładne wyniki

Znane są szczegółowe wyniki głosowania kibiców w 85. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”. Według opublikowanych liczb Bartosz Zmarzlik nie miał konkurentów wśród innych sportowców. Z Robertem Lewandowskim wygrał o ponad 20 tys. głosów. To więcej niż zwycięzcy dwóch poprzednik edycji – Bartosz Kurek i Kamil Stoch.

Sobotnia gala 85. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego" wywołała spore poruszenie w polskim świecie sportu. Od rana nie milkną echa, dotyczące wyboru czołowej dziesiątki, a szczególnie tych nazwisk, które znalazły się w ścisłej czołówce głosowania kibiców.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez "Przegląd Sportowy" Bartosz Zmarzlik - zdobywca tytułu Najlepszego Sportowca Polski 2019 roku, nie miał sobie równych i pewnie wygrał z drugim w głosowaniu Robertem Lewandowski oraz Pawłem Fajdkiem, który uplasował się na trzeciej pozycji.

"Lewy"  stracił do żużlowca ponad 22 tys. głosów. Co więcej, zwycięzca ubiegłorocznej edycji - Bartosz Kurek, czy rankingu sprzed dwóch lat - Kamil Stoch, mogli tylko pomarzyć o takim wyniku.

Reklama

Spora różnica dzieli także zdobywcę drugiego i trzeciego miejsca - ponad 16 tys. głosów. Najmniejszy dystans w wynikach widnieje natomiast pomiędzy czwartym a piątym miejscem. Tutaj kibice głosowali na swoich ulubionych skoczków narciarskich niemal po równo. Dawida Kubackiego i Kamila Stocha dzieli ponad tysiąc głosów.

Szczegółowy wyniki:

1. Bartosz Zmarzlik - 98 327 pkt

2. Robert Lewandowski - 75 785 pkt

3. Paweł Fajdek - 59 428 pkt

4. Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz - 47 991 pkt

5. Dawid Kubacki - 47 336 pkt

6. Kamil Stoch - 41 866 pkt

7. Wilfredo Leon - 38 790 pkt

8. Piotr Lisek - 36 517 pkt

9. Marcin Lewandowski - 33 131 pkt

10. Mateusz Ponitka - 25 363 pkt


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL