Reklama

Reklama

85. MP w tenisie - porażki Panfila i Gadomskiego

Dwaj wysoko rozstawieni tenisiści - Grzegorz Panfil (nr 2.) i Rafał Gadomski (3.) - odpadli w ćwierćfinałach 85. Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek rozgrywanych na kortach ziemnych MKT Łódź. Do półfinału dotarła turniejowa "jedynka" - Jerzy Janowicz.

Panfil (KS Górnik Bytom) przegrał z Andrzejem Kapasiem (MW Tenis Poznań, nr 5.) 1:6, 6:7 (8-10), natomiast Gadomski (AZS Poznań) z Mikołajem Szmyrgałą (WKT Mera Warszawa) 6:7 (2-7), 3:6. Zwycięzcy tych meczów trafią na siebie w półfinale.

Drugiego finalistę wyłoni pojedynek Janowicza z Dawidem Olejniczakiem (WKT Mera Warszawa, nr 4).

W rywalizacji seniorek do półfinałów dotarły trzy najwyżej rozstawione tenisistki: Paula Kania (ChTT Chorzów, 1), Karolina Kosińska (WTS DeSki Warszawa, 2) i Natalia Kołat (KT Masters Szczecin, 3), a dołączyła do nich Aleksandra Rosolska (KS Warszawianka), która teraz trafi na Kosińską.

Reklama

Wyniki środowych spotkań:

1/4 finału gry pojedynczej kobiet

Paula Kania (ChTT Chorzów, 1) - Marcelina Cichoń (WKT Mera Warszawa) walkower

Karolina Kosińska (WTS DeSki Warszawa, 2) - Joanna Dobrowolska (NST) 6:4, 4:6, 6:2

Natalia Kołat (KT Masters Szczecin, 3) - Olga Brózda (AZS Poznań, 5) 6:3, 3:6, 7:6 (8-6)

Aleksandra Rosolska (KS Warszawianka) - Karolina Lisiecka (KKT Kędzierzyn Koźle) 6:2, 6:1

pary 1/2 finału gry pojedynczej kobiet

Kania - Kołat

Rosolska - Kosińska

1/4 finału gry pojedynczej mężczyzn

Jerzy Janowicz (MKT Łódź, 1) - Mateusz Szmigiel (KS Górnik Bytom, 7) 2:6, 6:4, 6:2

Andrzej Kapaś (MW Tenis Poznań, 5) - Grzegorz Panfil (KS Górnik Bytom, 2) 6:1, 7:6 (10-8)

Mikołaj Szmyrgała (WKT Mera Warszawa) - Piotr Gadomski (AZS Poznań, 3) 7:6 (7-2), 6:3

Dawid Olejniczak (WKT Mera Warszawa, 4) - Dawid Celt (WKT Mera Warszawa) 6:2, 6:3

pary 1/2 finału gry pojedynczej mężczyzn

Janowicz - Olejniczak

Szmyrgała - Kapaś

1/2 finału gry podwójnej kobiet

Barbara Sobaszkiewicz, Paula Kania (AZS Poznań, ChTT Chorzów, 1) - Olga Brózda, Natalia Kołat (AZS Poznań, KT Masters Szczecin, 3) - walkower

Katarzyna Kaleta, Aleksandra Rosolska (PKT Pabianice, KS Warszawianka W-wa, 4) - Sylwia Zagórska, Karolina Kosińska (AZS Poznań, WTS DeSki Warszawa, 2) 6:4, 2:6, 10-7

1/2 finału gry podwójnej mężczyzn

Dawid Celt, Dawid Olejniczak (WKT Mera Warszawa, 4) - Andrzej Kapaś, Grzegorz Panfil (MW Tenis Poznań, KS Górnik Bytom, 1) 6:4, 6:1

Piotr Gadomski, Maciej Smoła (AZS Poznań, POZ Bruk Poznań, 2) - Mateusz Szmigiel, Hubert Gąsiorek (KS Górnik Bytom, AZS Poznań) 6:1, 7:6 (8-6)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama