Reklama

Reklama

72 reprezentantów Austrii

Austriacki Komitet Olimpijski (OEOC) powołał 72 zawodników na sierpniowe igrzyska w Pekinie. To najmniejsza ich reprezentacja od 1976 roku, kiedy to w Montrealu na starcie stanęło 64 austriackich sportowców.

Austriacki Komitet Olimpijski (OEOC)  powołał 72 zawodników na sierpniowe igrzyska w Pekinie. To  najmniejsza ich reprezentacja od 1976 roku, kiedy to w Montrealu  na starcie stanęło 64 austriackich sportowców.

- Będziemy się cieszyć z każdego krążka, a trzy nas całkowicie uszczęśliwią. Największe szanse widzę w pływaniu, judo, tenisie stołowym, strzelectwie i żeglarstwie - powiedział sekretarz generalny OEOC, Heinz Jungwirth.

Mimo uzyskanego minimum w ekipie nie znalazła się lekkoatletka startująca na 3000 m z przeszkodami Andrea Mayr, sprinterka Bettina Mueller - Weissina i pływaczka, brązowa medalistka mistrzostw Europy z 2007 roku na 50 m stylem grzbietowym na krótkim basenie, Fabienne Nadarajah.

Najsilniejsza grupa sportowców Austrii konkurować będzie w pływaniu - 17 osób i żeglarstwie - 11.

Reklama

Każdy olimpijczyk dostanie specjalnie przygotowaną broszurę na temat Chin. "To ma ułatwić naszym sportowcom odnalezienie się w całkiem innym świecie. Chcemy im uświadomić, że nie będą przebywać w całkiem wolnym kraju i wytłumaczyć na czym polega dyktatura" - wytłumaczył Jungwirth.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL