6 bramek Realu w Walencji. Barca odpowiedziała dwoma

Dziewięć bramek obejrzeli kibice w Walencji. Wicelider hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej Real Madryt pokonał trzecią w tabeli Valencię 6-3 i zachował matematyczne szanse na mistrzostwo. Lider FC Barcelona, w zmienionym składzie, pokonał Osasunę 2-0.

Bohaterem spotkania w Walencji był Argentyńczyk Gonzalo Higuain, który odnotował hat-trick (31., 42., 53. min.). Dwie bramki dorzucił Kaka (39. i 62.), ale jako pierwszy trafił Francuz Karim Benzema (23.).

Dla Valencii, która do Królewskich traci 17 punktów, gola zdobyli Roberto Soldado (60.), Jonas (81.) i Jordi Alba (85.). Real jest pierwszym zespołem, który na stadionie Mestalla zdobył aż sześć bramek.

- Barcelona musi uważać, bo nie mamy zamiaru ułatwiać im zadania. Depczemy im po piętach i wykorzystamy każdą potyczkę. Będziemy walczyć dopóki pozostała matematyczna szansa na triumf w lidze - zapewnił portugalski trener Królewskich Jose Mourinho.

Na Camp Nou przyjechała w sobotę Osasuna. Trener Barcelony Josep Guardiola postanowił, w perspektywie środowego półfinału Ligi Mistrzów z Realem Madryt, odpocząć podstawowym zawodnikom. W wyjściowym składzie zabrakło Gerarda Pique, Carlesa Puyola, Pedro, Xaviego, Andresa Iniesty i Lionela Messiego. Ostatnia trójka na murawie pojawiła się dopiero w drugiej połowie.

Katalończycy na prowadzenie wyszli w 24. minucie, kiedy gola, po jedenastu kolejkach bez trafienia, zdobył David Villa. W jego miejsce w 58. min. wszedł Messi i swoją obecność na boisku zapieczętował bramką na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Barcelona na pięć kolejek przed końcem sezonu ma osiem punktów przewagi nad Realem.