40 punktów Iversona. Nash katem Hornets

Allen Iverson zdobył 40 punktów w wygranym przez Philadelphia 76ers meczu z Washington Wizards 112:105. To najlepszy wynik tego koszykarza w tym sezonie.

"Answer" - bo taki przydomek nosi w NBA - wdał się w rywalizację strzelecką z Gilbertem Arenasem z Wizards. Obrońca Sixers wygrał ją o 4 punkty, bo Arenas zdołał trafić "tylko" 36 punktów.

O zwycięstwie Sixers zadecydowała dobra gra koszykarzy wchodzących z ławki rezerwowych. Rezerwy ekipy z Waszyngtonu zdobyły zaledwie 13 punktów, podczas gdy zmiennicy Sixers dodali do końcowego wyniku aż 28 punktów. Drużyna z Filadelfii popełniła również mniej strat (13), przy aż 20 stołecznych graczy.

Iverson trafił 12 z 29 rzutów z gry, 2 razy za trzy pkt. oraz 14 z 18 rzutów wolnych. AI Solidne wsparcie otrzymał od Erica Snowa (13 punktów i 11 asyst) oraz Aarona McKie (18 punktów).

Bardzo ciekawy mecz rozegrano minionej nocy w w Dallas, gdzie miejscowi Mavs stoczyli pojedynek z rewelacją rozgrywek New Orleans Hornets. W pierwszych dwóch kwartach Mavericks osiągnęli 19-punktową przewagę, ale pod koniec drugiej kwarty Hornets zaczęli gonić rywali i doprowadzili w trzeciej części gry do stanu 66:60.

Jednak w tym momencie Steve Nash rozpoczął "run", który zakończył się katastrofą dla Hornets, bo wyniósł 23-2! Sam Nash trafił w trzeciej kwarcie 5 razy za trzy punkty, co odebrało ochotę do gry Hornets, którzy ulegli 97:125. Antoine Walker zdobył 21 punktów, Michael Finley 20 a Dirk Nowitzki 18. Nash zakończył spotkanie z 17 "oczkami" i 11 asystami.