Reklama

Reklama

3. Bieg Sylwestrowy w Brzozie: Małachowski było super

Piotra Małachowskiego (WKS Śląsk Wrocław) bieganie wciągnęło na dobre. Wicemistrz olimpijski i świata w rzucie dyskiem nie zrezygnował ze startu nawet w ostatnim dniu 2009 roku. W 3. Biegu Sylwestrowym w Brzozie k. Bydgoszczy 10-kilometrową trasę pokonał w godzinę i siedem minut.

- Pogoda jest zdecydowanie przeciwko mnie; najwyraźniej chce zniechęcić mnie do nowej konkurencji. W Warszawie, w Biegu Niepodległości padał deszcz. Teraz w Brzozie był silny mróz. W takich warunkach jeszcze nie startowałem. Ale ... Pierwsze koty za płoty. Impreza była super, fajna atmosfera - powiedział Małachowski.

Dyskobol myśli już o następnych zawodach. "Chciałbym jeszcze gdzieś pobiec, zanim 17 stycznia odlecę do RPA na zgrupowanie".

Małachowski rozpoczął biegowe treningi z początkiem października, trzy razy w tygodniu. "Przeważnie biegam po 40 minut, ale czasami też i godzinę. Na razie forma ustabilizowała się na poziomie godziny z kawałkiem na 10 km. W Warszawie ten dystans pokonałem w 1:05.59, a w Brzozie w 1:07.29" - dodał rekordzista Polski w rzucie dyskiem.

Reklama

Bieg Sylwestrowy wygrał Marcin Chabowski (Flota Gdynia) w 30.52, a w gronie kobiet jako pierwsze metę minęły niemalże jednocześnie Ukrainka Olga Kalendrowa-Ochal i

Małgorzata Sobańska (LUKS MGOKSiR Korfantów) - 37.28.

Wyniki 3. Biegu Sylwestrowego w Brzozie k. Bydgoszczy:

mężczyźni

1. Marcin Chabowski (Flota Gdynia) 30.52

2. Błażej Brzeziński (MUKS Bydgoszcz) 31.02

3. Kamil Sieracki (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 32.02

kobiety

1. Olga Kalendrowa-Ochal (Ukraina) 37.28

2. Małgorzata Sobańska (LUKS MGOKSiR Korfantów) 37.28

3. Anna Świerczek (Byledobiec Anin) 40.38

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy