Reklama

Reklama

25 Polaków startuje w środę. Będą medale?

W środę, drugim dniu 20. mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Barcelonie, wystąpi 25 Polaków, z których siedmioro walczyć będzie o medale.

W finałach wystartują: w chodzie na 20 km Paulina Buziak (Sokół Mielec) i Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice), w rzucie dyskiem Wioletta Potępa (Śląsk Wrocław) i Joanna Wiśniewska (LKS Polkowice), w skoku w dal Anna Jagaciak (Juvenia Puszczykowo) oraz w rzucie młotem Wojciech Kondratowicz (Skra Warszawa) i Szymon Ziółkowski (AZS Poznań).

Reklama

Program 20. mistrzostw Europy w lekkiej atletyce z uwzględnieniem startu Polaków:

środa, 28 lipca (6 finałów)

8.05 20 km chód K (FINAŁ)

Paulina Buziak (Sokół Mielec)

Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice)

10.00 dziesięciobój - 100 m

Marcin Dróżdż (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

10.10 młot K (eliminacje, gr. A) minimum 69,00 m

Anita Włodarczyk (Warszawa)

10.30 tyczka K (eliminacje)

10.48 100 m K (eliminacje, 2.seria)

Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

11.00 dziesięciobój - w dal

Marcin Dróżdż (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

11.30 3000 m z przeszkodami K (eliminacje)

Wioletta Frankiewicz (AZS AWF Kraków) - 1. seria

Katarzyna Kowalska (Vectra Włocławek) - 2. seria

12.00 młot K (eliminacje, gr. B) minimum 69,00 m

Małgorzata Zadura (AZS AWF Warszawa)

12.10 800 m M (eliminacje)

Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) - 2. seria

Adam Kszczot (RKS Łódź) - 3. seria

12.30 dziesięciobój - kula

Marcin Dróżdż (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

13.14 400 m ppł M (eliminacje, 4. seria)

Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław)

* * *

18.00 dziesięciobój - wzwyż

Marcin Dróżdż (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

18.30 dysk K (FINAŁ)

Wioletta Potępa (Śląsk Wrocław)

Joanna Wiśniewska (LKS Polkowice)

18.35 400 m K (półfinały)

Agata Bednarek (AZS Łódź)

19.10 400 m M (półfinały)

Marcin Marciniszyn (Śląsk Wrocław) 1. seria

Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn 2. seria

Piotr Klimczak (Śląsk Wrocław) 3. seria

19.50 100 m M (półfinały)

Robert Kubaczyk (AZS Poznań)

Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków)

Paweł Stempel (AZS AWF Biała Podlaska)

20.00 w dal K (FINAŁ)

Anna Jagaciak (Juvenia Puszczykowo)

20.15 400 m ppł K (półfinały)

Marzena Kościelniak (Olimpia Poznań)

20.25 młot M (FINAŁ)

Wojciech Kondratowicz (Skra Warszawa)

Szymon Ziółkowski (AZS Poznań)

20.40 1500 m M (półfinały)

Mateusz Demczyszak (Śląsk Wrocław)

21.05 10 000 m K (FINAŁ)

21.45 100 m M (FINAŁ)

21.55 dziesięciobój - 400 m

Marcin Dróżdż (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

Dowiedz się więcej na temat: Sokół | buziak | Warszawa | półfinały | Śląsk | finał | Wrocław | medale | eliminacje | AWF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje