Reklama

Reklama

1991 - TOKIO

Wanda Panfil była na ustach wszystkich Polaków. W biegu maratoński nasza rywalka nie dała szans rywalkom i zdobyła złoto. To był jedyny medal dla naszego kraju w tych mistrzostwach.

* 10. miejsce w chodzie na 20 km zajął mało wówczas znany Robert Korzeniowski. Kto wówczas myślał, że czeka go kariera, która przejdzie do historii polskiego i światowego sportu.

* Na ostatnich 100 metrach amerykańska sztafeta 4x400 m przegrała złoto. Indywidualny zwycięzca na 400 m Antonio Pettigrew dał się wyprzedzić Krisowi Akabusi i tytuł powędrował do Wielkiej Brytanii.

* To był początek wielkiej kariery Nouredine'a Morceli (zwycięstwo na 1500 m) oraz Mosesa Kiptanui (3000 m z przeszkodami). Te nazwiska pamiętamy do dziś.

* Do dziś także przetrwał rekord świata w skoku w dal. Mike Powell, który w zaciętej walce skoczył dalej od Carla Lewisa, uzyskał 8,95 m i sprawił, iż do historii przeszedł mający 19-letnią historię rezultat Boba Beamona.

Reklama

* Katrin Krabbe została królową sprintu. Jej nazwisko także pamiętamy do dziś, ale podobnie jak w przypadku innych reprezentantów NRD z zupełnie innych powodów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL