Reklama

Reklama

10 lat dla stadionowego bandyty

10 lat pozbawienia wolności - to kara, jaką serbski sąd nałożył na kibica Crvenej Zvezdy Belgrad za atak na funkcjonariusza policji.

Do incydentu doszło w przerwie grudniowego meczu "Czerwonej Gwiazdy" z Hajdukiem Kula, tuż po straconej przez Crvenę Zvezdę bramce. Policjant oddał strzał ostrzegawczy w powietrze, po czym został obrzucony racami świetlnymi i stadionowymi krzesełkami. Najbardziej aktywny w tych działaniach był 20-letni Uros Misić, który jedną z rac próbował włożyć policjantowi do gardła.

Sąd uznał ten czyn jako usiłowanie zabójstwa i tak też go zakwalifikował prawnie. - To barbarzyński, brutalny i nieludzki atak na funkcjonariusza będącego na służbie - określił sędzia Velimir Lazović - Ten wyrok niesie ze sobą pewne przesłanie i pokazuje, iż dla tego typu zachowań prawo ma zero tolerancji.

Reklama

To pierwsze tego typu rozstrzygnięcie serbskiego sądu. Kraj ten od prawie 20 lat walczy ze stadionowym chuligaństwem, ale do tej pory rzadko udawało się ukarać sprawców czynów zabronionych. Problemem w Serbii wobec tego typu przestępstw jest zbyt łagodna karalność, ale rząd, jak i włodarze federacji piłkarskiej zapowiadają zaostrzenie prawa w tej dziedzinie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama