Reklama

Reklama

1. kolejka superligi tenisistów stołowych

Palmiarnia Zielona Góra nie sprostała Olimpii-Unii Grudziądz i przegrała 0:3 w meczu 1. kolejki superligi tenisistów stołowych. Z kolei zawodnicy Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki nadspodziewanie łatwo uporali się z mającym medalowe aspiracje PKS Kolping Frac Jarosław 3:0

Punkty zdobyli: Japończyk Kaii Yoshida, Słowak Wang Yang i Bartosz Such. Do zwycięstwa potrzebowali niewiele ponad 80 minut.

W zespole gospodarzy zabrakło byłego mistrza świata i Europy, słynnego Szweda Joergena Perssona, dlatego zagrał 15-letni Kamil Nalepa. Z grającym stylem defensywnym Wang Yangiem zdobył zaledwie 13 małych punktów.

Po dwóch porażkach z rzędu w Lidze Mistrzów, zawodnicy Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki nadspodziewanie łatwo uporali się z mającym medalowe aspiracje PKS Kolping Frac Jarosław 3:0. W najciekawszym pojedynku medalista igrzysk i mistrzostw świata Oh Sang Eun z Korei Płd. wygrał z mistrzem Europy w deblu Wangiem Zeng Yi 3:1.

Reklama

Na czele tabeli jest Dekorglass Działdowo, który w dwóch spotkaniach zgromadził komplet sześciu punktów; w niedzielę w rozegranym awansem meczu 2. kolejki zwyciężył beniaminka Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz 3:1. We wtorek podopieczni Piotr Kołacińskiego pokonali zaś Poltarex Pogoń Lębork 3:1. Dwa "oczka" wywalczył mistrz paraolimpijski z Londynu Patryk Chojnowski.

W wyjazdowej konfrontacji bydgoszczanie pokonali SPAR Extramarket AZS Politechnika Rzeszów 3:2. Wszystkie punkty były dziełem Włochów: dwa - Mihaia Bobocicy, a jeden - Leonardo Muttiego.

Nie zawiodła też austriacka gwiazda KTS Energa-Manekin Toruń - Chen Weixing. W dwóch pojedynkach wielokrotny medalista ME nie stracił nawet seta, a jego klub wygrał z Dojlidami Białystok 3:2.

Na piątek 10 października przełożony został mecz Condohotels Morliny Ostróda - Carbo-Koks Polonia Bytom.

Wyniki 1. kolejki - wtorek, 7 października:

Palmiarnia Zielona Góra - Olimpia-Unia Grudziądz 0:3

Lucjan Błaszczyk - Kaii Yoshida 0:3 (9:11, 8:11, 8:11)

Kamil Nalepa - Wang Yang 0:3 (4:11, 3:11, 6:11)

Miroslav Horejsi - Bartosz Such 1:3 (3:11, 12:10, 9:11, 7:11)

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Kolping Frac Jarosław 3:0

Oh Sang Eun - Wang Zeng Yi 3:1 (11:7, 3:11, 11:9, 11:6)

Daniel Górak - Jewgienij Szczetinin 3:1 (11:6, 11:3, 12:14, 11:4)

Paweł Fertikowski - Witalij Niechwedowicz 3:1 (11:8, 5:11, 11:9, 11:8)

Energa-Manekin Toruń - Dojlidy Białystok 3:2

Chen Weixing - Meng Zhen 3:0 (11:5, 11:8, 11:4)

Konrad Kulpa - Artur Grigoriew 2:3 (6:11, 11:9, 6:11, 11:6, 2:11)

Paweł Chmiel - Bogusław Koszyk 0:3 (7:11, 10:12, 8:11)

Chen Weixing - Artur Grigoriew 3:0 (11:7, 11:7, 12:10)

Konrad Kulpa - Meng Zhen 3:0 (11:8, 12:10, 11:7)

Dekorglass Działdowo - Poltarex Pogoń Lębork 3:1

Patryk Chojnowski - Filip Szymański 3:1 (14:12, 6:11, 11:8, 14:12)

Jiri Vrablik - Jakub Perek 3:1 (11:7, 11:7, 4:11, 11:7)

Xu Wenliang - Andrew Baggaley 1:3 (12:10, 9:11, 8:11, 4:11)

Patryk Chojnowski - Jakub Perek 3:0 (11:8, 17:15, 11:4)

SPAR Extramarket AZS Politechnika Rzeszów - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 2:3

Tomasz Lewandowski - Leonardo Mutti 3:2 (11:4, 7:11, 11:8, 8:11, 11:5)

Mateusz Gołębiowski - Mihai Bobocica 0:3 (9:11, 5:11, 7:11)

Amalraj Anthony - Alan Woś 3:1 (11:6, 11:6, 10:12, 11:7)

Tomasz Lewandowski - Mihai Bobocica 0:3 (6:11, 6:11, 7:11)

Mateusz Gołębiowski - Leonardo Mutti 0:3 (8:11, 9:11, 3:11)

10.10 - Condohotels Morliny Ostróda - Carbo-Koks Polonia Bytom

awansem - 2. kolejka (5.10)

Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - Dekorglass Działdowo 1:3

Tabela:

1. Dekorglass Działdowo               2  2  0   6-2   6 pkt

2. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1  1  0   3-0   3

 . Olimpia-Unia Grudziądz             1  1  0   3-0   3

4. Energa-Manekin Toruń               1  1  0   3-2   2

5. Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz        2  1  1   4-5   2

6. Dojlidy Białystok                  1  0  1   2-3   1

 . SPAR Extramarket AZS Politechnika  1  0  1   2-3   1

8. Poltarex Pogoń Lębork              1  0  1   1-3   0

9. Palmiarnia Zielona Góra            1  0  1   0-3   0

 . Kolping Frac Jarosław              1  0  1   0-3   0

 - Condohotels Morliny Ostróda

 - Carbo-Koks Polonia Bytom

Dowiedz się więcej na temat: tenis stołowy | Olimpia Grudziądz | Bogoria Grodzisk Maz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje