Reklama

Reklama

Zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej. Mirjana Luczić-Baroni skreczowała

Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA na kortach trawiastych w Eastbourne (pula nagród 711 778 dol.). Najlepsza polska tenisistka prowadziła z Mirjaną Luczić-Baroni 6:4, 2:1, gdy Chorwatka zdecydowała się poddać mecz.

Dla Chorwatki był to już drugi mecz w ciągu jednego dnia. W pierwszej rundzie pokonała Czeszkę Denisę Allertovą 6:4, 6:2.

Luczić-Baroni najwyraźniej odczuwała trudy tamtego pojedynku, bo w meczu z Polką, przy stanie 2:3 w pierwszym secie, poprosiła o pomoc lekarza. Zmierzono jej ciśnienie, ale wróciła na kort.

Radwańska dyktowała warunki na początku pierwszej partii i szybko objęła prowadzenie 3:0, ale niespodziewanie przegrała trzy kolejne gemy z rzędu.

Chorwatka starała się unikać długich wymian, wykorzystywała każde nieudane zagranie Polki oraz atut swojego serwisu i zbierała tego efekty. Dopiero w szóstym gemie Polka przerwała serię przeciwniczki, ale już po chwili był remis, bo Luczić-Baroni wygrała swojego gema serwisowego bez straty punktu.

Reklama

Radwańska wykorzystała błędy Chorwatki w dwóch ostatnich gemach i wygrała pierwszego seta 6:4.

Po bardzo zaciętej walce na początku drugiego seta, Chorwatka wykorzystała trzecią szansę, "ustrzeliła" Radwańską bekhendem na ciało i przełamała serwis Polki. Błędy w końcówce drugiego gema załamały Chorwatkę. Po chwili, gdy Agnieszka wyszła na prowadzenie 2:1, Luczić-Baroni poddała mecz.

Kolejną rywalką Radwańskiej będzie Kanadyjka Eugenie Bouchard.

2. runda:

Agnieszka Radwańska - Mirjana Luczić-Baroni 6:4, 2:1 i krecz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL