Reklama

Reklama

WTA Pekin: Agnieszka Radwańska - Daria Kasatkina 6:4, 5:7, 2:6

Agnieszka Radwańska przegrała w trzeciej rundzie turnieju WTA w Pekinie z Rosjanką Darią Kasatkiną 6:4, 5:7, 2:6. 20-latka sprawiła sporą sensację i w ćwierćfinale zmierzy się z rozstawioną z numerem drugim Rumunką Simoną Halep. Radwańska broniła tytułu w Pekinie. Porażka oznacza dla niej znaczny spadek w rankingu WTA.

Radwańska i Kasatkina jeszcze nigdy ze sobą nie grały. Mecz obu tenisistek rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem ze względu na rozgrywane wcześniej na korcie National Tennis Stadium starcie panów. 

Już w pierwszym gemie gra toczyła się na przewagi przy podaniu Radwańskiej, a obie tenisistki czarowały ładnymi zagraniami. Zwycięsko wyszła z niego ostatecznie Polka. 

Rosjanka pewnie wygrała swój pierwszy serwis, a przy ostatnim punkcie gema, zawodniczki zaserwowały długą i zaciętą wymianę. 

Tenisistki od początku spotkania prezentowały kibicom długie pojedynki o każdy punkt. Wymiany miały nawet po 29 uderzeń. W czwartym gemie Radwańska dwukrotnie miała szanse na przełamanie 20-latki, ale Rosjanka nie dała się pokonać. 

Reklama

Kasatkina pierwszy punkt na przełamanie wywalczyła w siódmym gemie. Wykorzystała go bezbłędnie i Agnieszka Radwańska po raz pierwszy straciła swój serwis. 

"Isia" także odpowiedziała przełamaniem rywalki, chociaż przegrywała 15:40. Zaczęła jednak grać szybsze piłki, doprowadziła do remisu, a później zwyciężyła gema.

Przy wygraniu swojego kolejnego podania, "Isia" popisała się fantastycznym zagraniem:

Radwańska w 10. gemie po raz drugi przełamała Rosjankę i wygrała pierwszego seta 6:4.

W drugiej odsłonie Kasatkina na wstępie przełamała Polkę i wyszła na prowadzenie.

"Isia" również odpowiedziała wygraniem serwisu rywalki, ale długo męczyła się z doprowadzeniem do remisu 1-1. Później obie tenisistki znowu przełamały swoje podania.

W drugim secie zawodniczki wciąż grały bardzo długie wymiany. W siódmym gemie Radwańska po raz pierwszy wygrała swoje podanie do zera. 

Przy stanie 5:5 Kasatkina wywalczyła sobie aż trzy szanse na przełamanie "Isi". Rosjanka wykorzystała okazję i wyszła na prowadzenie w decydującej fazie. Później pewnie zwyciężyła przy swoim podaniu i wygrała seta 7:5.

Kasatkina w trzeciej odsłonie znowu na początku przełamała Radwańską. Tym samy odpowiedziała także Polka, ale potem nie była w stanie wygrać swojego serwisu aż dwa razy z rzędu. 

Rosjanka zaczęła grać coraz pewniej i wyszła na prowadzenie 5:2, by następnie przy własnym podaniu wygrać trzeciego seta 6:2.

Kasatkina w ćwierćfinale zagra z Simoną Halep, która pokonała w środę Marię Szarapową. Dla Radwańskiej porażka oznacza znaczny spadek w rankingu WTA. Obecnie zajmuje w nim 11. pozycję. 

Polka po raz pierwszy od 2010 roku nie zakwalifikuje się także do jednego z ważniejszych turniejów w sezonie - WTA Finals w Singapurze.

Adrianna Kmak

3. runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 11.) - Daria Kasatkina (Rosja) 6:4, 5:7, 2:6 

Simona Halep (Rumunia, 2.) - Maria Szarapowa (Rosja) 6:2, 6:2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje